Skocz do zawartości
nrt80

Problem z Aorus Master x570 / hwinfo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Doświadczyłem dziwnego zachowania komputera jakieś 3 tygodnie temu. Po klasycznym wyłączeniu komp nie chciał wstać, po otwarciu obudowy okazało się, że dziwnie "terkocze" z okolic karty dźwiękowej. Rozpocząłem chałupniczą diagnozę, i:

1. zwarłem zasilacz- ruszył.

2. zacząłem odłączać wszystkie podzespoły po kolei, bez efektu. po podaniu zasilania zero reakcji, terkot z okolic dźwiękówki i migoczący led (jak na foto poniżej. zdjęcie trochę nie oddaje, led był bledszy i migotał..

20200131_181418.thumb.jpg.4a274518ffa740b89c0d8a913c8930f0.jpg 

Pomyślałem, trudno. Pierwsza w życiu płyta padła. Zacząłem ją wyciągać z budy, znalazłem kartonik, ale coś mnie ruszyło i gdy była już luzem na biurku podpiąłem ją jeszcze raz i.... wstała. objawy zniknęły. Bios aktualny, z rgb fusion nie korzystam, z lightning control od g.skilla już tak, no i z CAMa od NZXT też. generalnie jak było przed tą dziwną akcją tak jest i teraz. komp 3 tygodnie działa ok, i niby tylko niesmak pozostał :) 

niestety oprócz tego męczą mnie jeszcze durne odczyty w hwinfo. po odpaleniu programu w części z Infineona wszystko gra:1484431059_Adnotacja2020-02-25175211.jpg.c93391bafb15ee82ad075de3a02d9697.jpg

jak go na trochę zostawię to w min i max pokazuje straszne głupoty:

1936971494_Adnotacja2020-02-25180431.jpg.ae2b8470b7e0667065cd204c5eed8286.jpg

Co radzicie? Wysłałbym płytę na reklamację, no ale jest niby sprawna i średnio mam chęć na przepychanki z serwisem. Czy może hwinfo sobie średnio z monitorowaniem tej sekcji nie radzi? 

Gdyby nie dziwna akcja z ledem to bym olał, gdyby nie te odczyty to tego leda też bym odpuścił. 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...