Skocz do zawartości
lubmich

Dolutowanie wtyczki 6pin.

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zakupiłem sobie kartę grafiki.. 1050ti kalmx od palita.. będę ją montował nie bezpośrednio w gnieździe pcie ale na lekkim "przedłużaczu" - wymóg obudowy.. tak sobie zobaczyłem, że karta ma wyprowadzone miejsce na gniazdo 6 pin (prawy górny róg) to może lepiej było by jej podać zasilanie bezpośrednio niż przez chiński kabelek :

index.php?ct=articles&action=file&id=285

 

Jak karta przyjdzie to sprawdzę czy jest elektrycznie podłączone do samej karty - jest spora szansa, że brakuje kilku elementów.. pytanie dokładnie czego.. ale jak by nie brakowało wiele.. dolutował bym sobie tam gniazdo.. tylko z dostępnością gniazda nie jest tak lekko.. są dostępne gniazda/wtyki 2x3 w tme. ale delikatnie różnią się od wymaganych.. znalazłem (https://www.moddiy.com/pages/Power-Supply-Connectors-and-Pinouts.html), że powinno być gniazdo Molex 45558-0002.. nie ma ktoś najlepiej w Waw jakieś popsutej karty z takim gniazdem? Nie chce mi się takiej duperelki zamawiać z digikey..

 

nie sprawdzałem za mocno.. bo wątpię.. ale moze są tacy co modyfikują elektronicznie karty.. są dostępne schematy kart :D? Albo inna karta z wyprowadzonym zasilaniem w tym miejscu..

Edytowane przez lubmich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak : Jesli VRM jest zasilany z osobnej wtyczki to jest odcięty od zasilania z PCIE .

I widać linie + w górnej części karty i masz na jej koncu brakujacy dławik +kondki ( koło U2 ) tak samo na rogu prawym dolnym.

Widać zasilanie z PCIE : 3 dławiki SMD 1206/805 ) równolegle  i to trzeba by usunąć przy zasilaniu z PEG.

Miernik na przejście ci wszystko powie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Kwazor.. sekcje zasilanie nie mogą być opcjonalnie przełączane z płyty/gniazda zewnętrznego.. generalnie chyba tak jest, że nie wlutowana sekcja zasilania mogla by byc opcjonalnie podpieta do zewnętrznego gniada - trzeba by to wszystko uzupełniać.. nie po to kupuję tą karte, żeby tyle przy niej grzebać.. jeszcze nie podłączyłem jej.. mam nadzieje, że chiński kabelek nie będzie robił problemów.. a jak coś to prościej będzie się dolutować do styków slotu pcie...

 

Ciekawość jak są zasilane karty zaspokoiłem ;-)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...