Jump to content
Sign in to follow this  
lubmich

Dolutowanie wtyczki 6pin.

Recommended Posts

W końcu zakupiłem sobie kartę grafiki.. 1050ti kalmx od palita.. będę ją montował nie bezpośrednio w gnieździe pcie ale na lekkim "przedłużaczu" - wymóg obudowy.. tak sobie zobaczyłem, że karta ma wyprowadzone miejsce na gniazdo 6 pin (prawy górny róg) to może lepiej było by jej podać zasilanie bezpośrednio niż przez chiński kabelek :

index.php?ct=articles&action=file&id=285

 

Jak karta przyjdzie to sprawdzę czy jest elektrycznie podłączone do samej karty - jest spora szansa, że brakuje kilku elementów.. pytanie dokładnie czego.. ale jak by nie brakowało wiele.. dolutował bym sobie tam gniazdo.. tylko z dostępnością gniazda nie jest tak lekko.. są dostępne gniazda/wtyki 2x3 w tme. ale delikatnie różnią się od wymaganych.. znalazłem (https://www.moddiy.com/pages/Power-Supply-Connectors-and-Pinouts.html), że powinno być gniazdo Molex 45558-0002.. nie ma ktoś najlepiej w Waw jakieś popsutej karty z takim gniazdem? Nie chce mi się takiej duperelki zamawiać z digikey..

 

nie sprawdzałem za mocno.. bo wątpię.. ale moze są tacy co modyfikują elektronicznie karty.. są dostępne schematy kart :D? Albo inna karta z wyprowadzonym zasilaniem w tym miejscu..

Edited by lubmich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak : Jesli VRM jest zasilany z osobnej wtyczki to jest odcięty od zasilania z PCIE .

I widać linie + w górnej części karty i masz na jej koncu brakujacy dławik +kondki ( koło U2 ) tak samo na rogu prawym dolnym.

Widać zasilanie z PCIE : 3 dławiki SMD 1206/805 ) równolegle  i to trzeba by usunąć przy zasilaniu z PEG.

Miernik na przejście ci wszystko powie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał Kwazor.. sekcje zasilanie nie mogą być opcjonalnie przełączane z płyty/gniazda zewnętrznego.. generalnie chyba tak jest, że nie wlutowana sekcja zasilania mogla by byc opcjonalnie podpieta do zewnętrznego gniada - trzeba by to wszystko uzupełniać.. nie po to kupuję tą karte, żeby tyle przy niej grzebać.. jeszcze nie podłączyłem jej.. mam nadzieje, że chiński kabelek nie będzie robił problemów.. a jak coś to prościej będzie się dolutować do styków slotu pcie...

 

Ciekawość jak są zasilane karty zaspokoiłem ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.