Skocz do zawartości
Tommy88

Przyszłościowa płyta główna pod Ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do zmiany kompa, na start interesuje mnie płyta główna, która będzie przyszłościowa pod Ryzena, zależy mi żeby można tam wrzucić Zen 3, tak więc nie wiem w który chipset najlepiej iść. X470 czy już X570? Planowany komp raczej w stylu Med, żaden potwór do zjadania każdej gry w 4K na ustawieniach Uber. 

Co możecie polecić? 

Myślałem o MSI X470 GAMING PLUS MAX

Dzięki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co będzie lepsze - płyty oparte o chipset serii 3 lub 4 czy płyty na chipsecie serii 5 .

Wszystko zależy od AMD i po części od producenta danej płyty , jak AMD odwali manianę w stylu Intela który dla CFL wydał nowy chipset mimo że procki mogły teoretycznie działać na starszym to sprawa będzie prosta .

Sytuacja z Zen 3 + chipset serii 3 lub 4 może być podobna jak z S775 i C2D , niewszystkie chipsety na ten socket mogły działać z C2D , część działała tylko z pierwszą generacją / rewizją a inne wcale .

Zależy jak dużo zmian będzie pomiędzy Zen 2 / 2+ a Zen 3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kumam, że chodzi o Cashback MSI? :)

Generalnie ich płyty X570 inne niż Ace, Unify, Godlike to straszny syf z bardzo słabą sekcją zasilania.

Więc z tanich X570 conajwyżej Asusy albo Gigabyte Aorus Elite  albo można poczekać jeszcze chwilę czy nie pokaże się X570 Tomahawk bo ten będzie już zrobiony tak jak powinny ich mobasy wyglądać od początku.

 

Z Cashbackiem ten X470 będzie w cenie B450 więc można go łyknąć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...