Skocz do zawartości
Lechu_

Proszę o ocenę zestawu 3700X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosiłbym o ocenę zestawu, jaki zamierzam zakupić . Co zmienić poprawić, może coś dodać ? Sugestie mile widziane ;)
https://www.x-kom.pl/lista/mv96bv6a6
Rozmyślam, czy nie zmienić platformy na Intel z i7 9700K + płyta msi tomahawk z390 , resztę bym zostawił .  Zawsze byłem za intelem i nvidią. 

Rozumiem, że nie będą miał jakiś jaj z AMD jak kiedyś, przy sterownikach Radeona, co potrafiły wykręcić system na plecy . 

Lubię sobie czasami pograć, ale też będą tam, lab-y wirtualki GNS-y itp 

Monitor LG full hd

Aktualnie mam starszego lapka z i3 i 8g ramu . xD

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz jakiekolwiek OC, to "tańsze" płyty MSI z X570 mają kiepską sekcje zasilania. Lepszym wyborem w tym budżecie byłby ASUS TUF X570, bądź Gigabyte Aorus Elite X570. Ewentualnie poczekać na Tomahawka na X570, który ponoć ma mieć poprawioną sekcję zasilania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie z tą listą porównywałem 

Memory_QVL_3rd_Gen_AMD_Ryzen_Processors_X570

 

Natomiast do Gigabyte Auorus elite znalazłem 

HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Predator RGB

    HX432C16PB3AK2/16

HyperX 16GB 3333MHz CL16 Predator

    HX433C16PB3/16

Edytowane przez Lechu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lechu_ napisał:

Właśnie próbuje znaleźć pamięci 3200 kompatybilne z płytą Asus TUF X570 i jest mega ciężko coś znaleźć żeby działało. MSI ma więcej kompatybilnych pamięci :P 

Bierz Cruciale Sport LT 3000 CL 15 albo 3200 CL16

 

Te listy to bardziej wygodne alibi dla producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stever napisał:

Ww ram lepiej wychodzi kupując w oddzielnych kościach Crucial 8GB 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray

Osobiście również pomyślałbym nad tańszą płytą z serii B450 Max, MSI B450 TOMAHAWK MAX różnice wydał na lepszą obudowę oraz dodatkowo brakuje chłodzenia do procesora.

No tak, ale jeśli kupię kości pojedynczo to stracę zysk ich w dual ? 

Czemu zalecacie zakup starszego gorszego chipsetu ? 
Co w tej obudowie jest nie tak ? Nie będę na niej siadał, przezroczysta klapa mnie nie bawi i światełka też nie . Tylko kurz będzie przez to widać :P 

Chłodzenie BOX-owe nie wystarczy ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amd wraith prism  - głośny, słabo chodzi ale wystarczająco. Ładne RGB to jego jedyna dobra strona po za tym, że jest darmowy. Do 80 kilku stopni przed opanowaniem napięcia procesora. Dla mnie to złom, może mój egzemplarz taki się trafił. Może sztuka byłą felerna. Jest przełącznik do ustawienia prędkości, ale niewiele to zmienia, wysokie temperatury i głośność.

Cytat

Gigabyte aorus master x570 - za droga, nawet bardzo za droga mimo, że super wykonana. Dobry bios, dual bios - przełączniki fizyczne, post code, bogate I/O. XMP profil bez problemu odpalił na 3600 cl16. Śmigiełko na Chipset Fan Heatsink to tanie gówienko, ponury żart za cenę jaką sobie liczy producent. Na ustawieniu zrównoważony lub cichy, nie włącza się do 75 stopni. Jak już się uruchomi jest cichy. Temp do 78 stopni przy otwartej konstrukcji odbudowy. Czekam na pasywne konstrukcje jak kiedyś na NF2. Pice 4.0 zbędny na te chwile, nawet obecne dyski na Pice 4.0 nie przynoszą wymiernych korzyści po za benchmarkami. Ogólnie X570 to najsłabszy element ofensywy AMD.

X570 nie ma dla zwykłego użytkownika kompletnie sensu, Pice 4.0 nie daje żadnych korzyści na ten moment po za "bechmarkami". X570 AM4 ma wsparcie do 21 roku, czyli jeszcze procesory z serii 4000 i koniec, X570 to nie jest przyszłościowe rozwiązanie czy zakup. Spokojnie przeczekasz na dobrej B450 i kupisz nowa platformę na AM5 lub nowe Intele w 7mm.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden burdel:

https://www.x-kom.pl/lista/rrn8s76sf

Około 600zł taniej, bez widocznej, dla użytkownika, równicy w klatach dla 1080P.

Lepszy zasilacz i obudowa plus bezgłośne i łatwe w montażu chłodzenie na procesor.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

X570 nie ma dla zwykłego użytkownika kompletnie sensu, Pice 4.0 nie daje żadnych korzyści na ten moment po za "bechmarkami". X570 AM4 ma wsparcie do 21 roku, czyli jeszcze procesory z serii 4000 i koniec, X570 to nie jest przyszłościowe rozwiązanie czy zakup. Spokojnie przeczekasz na dobrej B450 i kupisz nowa platformę na AM5 lub nowe Intele w 7mm.

AM5 to już będą DDR5 czyli jak zawsze na początku - cena za pamięci x2, wydajność poniżej dobrych DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wyglądają ok.

Twój wybór generalnie - Intel szybszy na tu i teraz w grach, AMD z perspektywą upgradu w przyszłości i szansą na kupienie czegoś w stylu 3900X albo 4900X później bo w odróżnieniu od Intela dalej produkują starsze procki.

Zanim zamówisz zajrzyj do tematu o x-kom i poproś ich o rabat specjalny na to zamówienie - da się urwać jeszcze coś z ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko czy zasilacz Seasonic to nadal super produkt czy już upadli z jakością ?

 

Oprócz dysku SSD jeszcze będą 2  lub 3 dyski 2TB (dosyć się grzeją) w RAID (rodzaj raid w zależności, którą płytę wybiorę) 

Edytowane przez Lechu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się Silentium, że niby PL, ale to chyba ściema. Więc Seasonic czy Silentium ? 

Rozumiem, że do obudowy zmieszczę jeszcze 3 dyski 3.5'' 

PS : dostałem ostrzeżenie, za używanie "enter" , forum płaci dodatkowo za białe znaki ?? xD  Chyba lepiej, żeby było czytelniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lechu_ napisał:

Sugerowałem się Silentium, że niby PL, ale to chyba ściema. Więc Seasonic czy Silentium ? 

Rozumiem, że do obudowy zmieszczę jeszcze 3 dyski 3.5'' 

PS : dostałem ostrzeżenie, za używanie "enter" , forum płaci dodatkowo za białe znaki ?? xD  Chyba lepiej, żeby było czytelniej. 

Według opisu w tą obudowę da się zamontować 2 dyski 3,5" i 2 dyski 2,5" więc raczej nie.

 

Jak chcesz 3 to zobacz może tą.

https://www.x-kom.pl/p/343850-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-600-czarna.html

 

Generalnie zasilacze będą się różniły różnymi detalami, ale każdy z nich powinien być wystarczająco dobry do zwykłego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
9 godzin temu, Lechu_ napisał:

Sugerowałem się Silentium, że niby PL, ale to chyba ściema. Więc Seasonic czy Silentium ? 

Rozumiem, że do obudowy zmieszczę jeszcze 3 dyski 3.5'' 

PS : dostałem ostrzeżenie, za używanie "enter" , forum płaci dodatkowo za białe znaki ?? xD  Chyba lepiej, żeby było czytelniej. 

Nie wiadomo co za Seasonic. Bierz Corsair RM650X. Najcichszy i wzorowa elektronika.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nemayu napisał:

Nie wiadomo co za Seasonic. Bierz Corsair RM650X. Najcichszy i wzorowa elektronika.

No bez jaj. ten zasilacz wybucha, i wali w główne korki w mieszkaniach O_o  i jeszcze wyceniony za 500 O_O

O Seasonic myślałem o tym 
https://www.x-kom.pl/p/514790-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-650w-80-plus-gold.html

Obudowa 

https://www.x-kom.pl/p/409256-obudowa-do-komputera-bitfenix-neos-bialy-srebrny.html

Nie warto inwestować w nawet x470 ??

https://www.x-kom.pl/p/425294-plyta-glowna-socket-am4-msi-x470-gaming-pro.html

Rozchodzi się o to, że dysk ma mieć 3000mb/s zapis i odczyt, przy płycie z B450 nie będzie strat ?

Edytowane przez Lechu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Ta, wybucha, spali ci chałupę i zbałamuci żonę. Wali w główne korki w mieszkaniach... Co to takiego główne korki w mieszkaniu. Są inne? Takie niegłówne? Omija te pierwsze na drodze i uderza w te ostatnie i musi przyjechać elektrownia czy co? Czy wali prosto w elektrownie i jesteś oskarżony o terroryzm?

Rozumiem, że czytałeś o serii RM z wadliwym wentylatorem, który nigdy się nie włączał. Seria RMx i RMi nie ma nic wspólnego z serią RM, oprócz dwóch liter, ekstremalnie cichej pracy i podobnej ceny. Idąc tą logiką nie kupisz nic nigdy, bo na wszystko znajdzie się jakaś pierdoła sprzed 5 lat. Seria RM po prostu się przegrzewała i komputer się wyłączał i nie działał do czasu wymiany zasilacza. Po reklamacji Corsair przysyłał za darmo nowy zasilacz pokroju AX760i, nic tylko płakać i się powiesić z rozpaczy, że dostałeś lepszy zasilacz za darmo.

Nie wiem jak w tym seasonicu co podesłałeś, ale w innym o podobnej nazwie pstryka wentylator, a inne są głośne, a inny Seasonic innej serii chodzi głośno. Nie bierz pan tego bo pan ogłuchniesz i kwiatki panu zwiedno.

Przeczytaj to odnośnie wybranego Seasonica:
https://forum.pclab.pl/topic/1295215-Zasilacz-Seasonic-Focus-problem/
Nie kupuj pan, bo panu chałupa wybuchnie. Nie mów pan potem, że nie oszczegałem!!!11oneone

Obudowa jak typowa tania obudowa. Może i ładna, ale wstawisz tam parę wentylatorów i chłodzenie będzie takie sobie, a bez tego będzie źle albo będzie głośno i nijak. Dobra do zestawu za 1500 czy 2500zł, gdzie ilość wydzielanego ciepła jest znikoma.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, lubię takie konkrety ;) 

W mieszkaniu masz swoje i na holu masz kolejne już większe z inną reakcją i te już czasami włączą tylko Panowie z elektrowni .

Opinie czytałem odnośnie RM650x na morelu, bo w xkom ten zasilacz jest w ogóle niedostępny. Ostatnia opinia, że coś nie halo z tym właśnie zasilaczem to 10.01.2020, więc nadal sprzedają kible. 
Jeżeli SS też jest kibel, to zostaje przy Silentium, bo wg opinii takich problemów nie ma, a 100 PLN w kieszeni . 

Kolejna propozycja obudowy 
https://www.x-kom.pl/p/212327-obudowa-do-komputera-corsair-carbide-spec-01-czarno-niebieska.html#Opinie

bądź
https://www.x-kom.pl/p/331209-obudowa-do-komputera-fractal-design-core-2300-czarna.html#Opinie

Edytowane przez Lechu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się trochę jeszcze wetnę w temat o chipsetach. Czemu na większości zagranicznych forów panuje stanowisko, że do AMD brać albo X570, ewentualnie X470 albo czekać na B550, a B450 nie ma żadnego sensu w tej chwili z racji kiepskich komponentów i braku rozwojowości? Natomiast na naszych forach jest zupełnie odwrotnie i właściwie każdy wątek sprowadza się do "weź B450". Pytanie z ciekawości, nie chciałbym rozpętać jakiejś burzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie obudowy o podobnej cenie będą miały zbliżoną jakość -  w tej cenie ten corsair będzie ok.

Tylko zauważ, że ona ma zamocowany tylko 1 wentylator 120mm, więc musisz dokupić by to jakoś się chłodziło.

 

Generalnie to z tanich a dobrych najlepsze są Arctici po ok 30 PLN, ale w x-komie ich nie ma, więc tak żeby nie zbankrutować to dałbym

2x https://www.x-kom.pl/p/479818-wentylator-do-komputera-be-quiet-pure-wings-2-140mm-pwm-high-speed.html

do zamocowania na front a ten fabryczny przenieść na tył.

@blood_brother przypuszczam, że chodzi o kasę u nich dorzucić do lepszego chipsetu to kwestia odpuszczenia 1 obiadu na mieście, a u nas kilka dni życia, więc siłą rzeczy nie muszą aż tak optymalizować wydatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Michaelius napisał:

Generalnie wszystkie obudowy o podobnej cenie będą miały zbliżoną jakość -  w tej cenie ten corsair będzie ok.

Tylko zauważ, że ona ma zamocowany tylko 1 wentylator 120mm, więc musisz dokupić by to jakoś się chłodziło.

 

Generalnie to z tanich a dobrych najlepsze są Arctici po ok 30 PLN, ale w x-komie ich nie ma, więc tak żeby nie zbankrutować to dałbym

2x https://www.x-kom.pl/p/479818-wentylator-do-komputera-be-quiet-pure-wings-2-140mm-pwm-high-speed.html

do zamocowania na front a ten fabryczny przenieść na tył.

@blood_brother przypuszczam, że chodzi o kasę u nich dorzucić do lepszego chipsetu to kwestia odpuszczenia 1 obiadu na mieście, a u nas kilka dni życia, więc siłą rzeczy nie muszą aż tak optymalizować wydatków.

I wyszło ch.... z tą obudową, bo max rozmiar wentylatora to 150mm, natomiast mój ma 155 :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką ;)

https://www.x-kom.pl/p/188011-obudowa-do-komputera-corsair-carbide-series-200r-czarna.html

Chyba będzie pasować, bez problemów (ATX. 3x 3,5 hdd , cpu cooler 155, grafika 280mm )

Finalna lista

https://www.x-kom.pl/lista/u3kxlh2ur

Tak myślę czy faktycznie kupować 2060 S czy może 1660 S ze wględu na to, że różnica w wydajnośćie między nimi to ok 20%, a cenowo 40% .

Edytowane przez Lechu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jak dla mnie ok, tylko dałbym płytę z integrą dźwięku 1xxx, bo ma lepszy wzmacniacz. Jeśli nie zależy Ci na bardzo mocnym sygnale wyjściowym, to 8xx może być. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...