Skocz do zawartości
MatexN

UPC - czy tak da radę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Niestety po przeprowadzce do innego bloku connect box z upc nie daje rady, próbowałem różnych kanałów itp. ale niestety pokój obok potrafi mi prędkość neta spaść 10-20x. Testowałem na wielu urządzeniach to samo, po kablu zawsze full prędkość ale niestety nie zawsze jest opcja go podłączenia. Czy można podłączyć pod router od upc np. router xiaomi 4a, gdzie jest dosyć tani a ma super opinie i za pomocą niego rozgłaszać wifi? Czy ew. co innego można zrobić? Używany będzie głównie pcet i laptop po wifi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barwniak napisał:

Można zmienić tryb pracy Connect Box z router na modem. Następnie podłączyć do niego inny router.

Czy mógłbyś mi powiedzieć plz gdzie dokładnie jest taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz do upc i Ci przełączają ich router w tryb modemu. Nie wiem jednak czy sobie poradzisz z właściwą konfiguracją nowego routera. Jeśli jednak myślisz, że tani routerek (bo ludzie piszą że dobry) będzie lepszy niż ten od UPC, to jesteś w błędzie...

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markus1 napisał:

Dzwonisz do upc i Ci przełączają ich router w tryb modemu. Nie wiem jednak czy sobie poradzisz z właściwą konfiguracją nowego routera. Jeśli jednak myślisz, że tani routerek (bo ludzie piszą że dobry) będzie lepszy niż ten od UPC, to jesteś w błędzie...

Po co te głupie teksty... wszystko będzie lepsze niż 2-3 mb i zrywające połączenie pokój obok. A o konfiguracje to się nie martw.

Edytowane przez MatexN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci podpowiadają, a zdanie odnośnie konfiguracji wynikało z tego ze nie wiesz gdzie zmienia się ustawienia routerka UPC, i z bardziej zaawansowanym sprzętem jak mikrotik, ubiquiti itd mógł byś sobie nie poradzić, więc zmień ton wypowiedzi do osób które chcą Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 06:33, orlontko napisał:

Koledzy dobrze Ci podpowiadają, a zdanie odnośnie konfiguracji wynikało z tego ze nie wiesz gdzie zmienia się ustawienia routerka UPC, i z bardziej zaawansowanym sprzętem jak mikrotik, ubiquiti itd mógł byś sobie nie poradzić, więc zmień ton wypowiedzi do osób które chcą Ci pomóc.

Był serwisant UPC, wymienił router. 

Po wymianie routera mam stabilne połączenie i transfery około 90mb/s przy 5ghz więc całkiem spoko. Zobaczę jak w nocy to będzie wyglądało, ew. jeszcze potestuje różne ustawienia kanałów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...