Skocz do zawartości
Diego043

[30000]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Potrzebuję waszej pomocy.

Mam klienta który chce złożyć komputer  w budzecie 30-35 tys.

Komputer głownie jak rozumiem do gier.

Czy jest ktoś w stanie kto pomoże złożyć taką rakiete ?

Fajnie jak by w tym budżecie zmieścił się monitor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to SLI z 2x2080Ti / 2080 Super , do tego procek i płyta HEDT Cascade Lake-X , 32GB szybkiego ramu ( 3600 mhz CL15 w zestawie 4x8 GB aby wykorzystać Quad Channel ) , Dysk SSD 1+ TB PCI-E Gen4 , dobre i mocne PSU z certyfikatem 80+ Gold czy nawet Platinum , customowe chłodzenie wodne procka i kart .

Do tego porządne audio i monitor 4K 144 hz .

Tyle na wstępie, chwilowo nie mam czasu aby rozpisać co i jak , na razie proponuję skontaktować się z Gosu to ci podsunie jakieś propozycje .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Diego043 napisał:

Mam klienta który chce złożyć komputer  w budzecie 30-35 tys.

niezły jeleń z niego [za rogiem nowe generacje sprzętu] więc teraz to wyrzucenie kasy w błoto lepiej złożyć coś za połowę tej kwoty [i za rok kolejnego kompa]

no chyba że masz "procent" od złożenia tego przestarzałego na starcie  klamota to strzyż barana 

{ i w chłodzenie wodne możesz nieźle kasę zatopić ;) }

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 09:30, Diego043 napisał:

Dzień dobry,

Potrzebuję waszej pomocy.

Mam klienta który chce złożyć komputer  w budzecie 30-35 tys.

Komputer głownie jak rozumiem do gier.

Czy jest ktoś w stanie kto pomoże złożyć taką rakiete ?

Fajnie jak by w tym budżecie zmieścił się monitor.

Możesz odezwać się do mnie tak jak sugerował @reyden

Masz tutaj różne nasze przykładowe konfiguracje.

Czas realizacji, budżet końcowy w tym wykonanie, kalibracje OC, planowanie i budowa LC etc. Do ustalenia.

Pisz do mnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Witam. Mam propozycję zestawu komputerowego wraz z monitorem, klawiaturą i myszką. Zestaw ma 14-rdzeniowy procesor i9, 2x karty RTX2080 11GB, 64GB RAM, oraz dwa dyski SSD M.2 PCIe 2TB o łącznej pojemności 4TB.

https://www.x-kom.pl/lista/mzrnazpw2

https://www.x-kom.pl/lista/qp6qwlpj7

Opcjonalnie można dać kartę chłodzoną cieczą.

MSI GeForce RTX 2080Ti Sea Hawk EK X 11GB GDDR6

Alternatywnie taniej zestaw z jedną kartą 2080Ti również na najwyższej jakości podzespołach. Monitor wybrałem zakrzywiony 34". Wdg uznania można zmienić na prosty 4K 144Hz. Propozycja jest do dowolnej modyfikacji. Opcjonalnie można dokupić jakieś dobre słuchawki. Do propozycji zestawu nr.1 dałem HyperX Orbit S a do drugiego tańsze HyperX Alpha. W dobrych sklepach są też gotowe komputery z bogatym wyposażeniem.

x-kom G4M3R 700 i9-9980XE/128GB/1TB+2TB/W10PX/2x2080Ti

x-kom G4M3R 600 i9-9900K/64GB/500+1TB/W10X/RTX2080Ti

x-kom G4M3R 600 i9-9900K/32GB/250+1TB/W10X/RTX2080Ti

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pablo27 napisał:

Witam. Mam propozycję zestawu komputerowego wraz z monitorem, klawiaturą i myszką. Zestaw ma 14-rdzeniowy procesor i9, 2x karty RTX2080 11GB, 64GB RAM, oraz dwa dyski SSD M.2 PCIe 2TB o łącznej pojemności 4TB.

słaba ta płyta główna

ps a gdzie karta dźwiękowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo27

Dobre chęci, niemniej zestaw dobrany niezbyt sensownie. Niskie biny pamięci = wiele problemów z kalibracją VCCIO / SA i niewykorzystanie potencjału IMC w CPU, nie tędy droga ;-)

Mobas również słaby, nie pozwoli na efektywne wykorzystanie potencjału CPU, brak możliwości sensownych regulacji i zdejmowania limitów TDP. Przy czym w wypadku scenariuszy pełno obciążeniowych oraz docelowym OC CPU, będzie wymiękać.

Kolejna sprawa SS 1000 TX to nie jest najlepszy PSU dostępny na rynku, przy czym do konfigów opartych na HEDT mGPU z topek, absolutne minimum to SS 1300 Prime, nic poniżej.

No ale tak jak napisałem na początku, dobre chęci :) Tego typu konfiguracje to nie typowe plug&play i jeśli nie ma się z nimi doświadczenia to bardzo łatwo o błędy chociażby te wyżej wymienione.

Natomiast generalnie @Diego043 jest już w dobrych rękach i wszystko dobrane (w tym LC) ma na tip top :)

 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...