Skocz do zawartości
tomash11

[5000] [itx?] Mały komputer do gry i pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Próbuję złożyć coś zgrabnego (w jak najmniejszej obudowie) do gier i pracy (programowanie) za ~5000PLN.
Nie planuję dużego OC. HDD 3,5" mam.

Tutaj przykładowy zestaw na microATX:

image.png.0748df6d519c81118f033d327ee14527.png

Proszę o ocenę :)

Czy jest sens zmieniać na mini-ITX (i co wtedy wymienić)? (pewnie, oprócz oczywiście MOBO, GPU, wentylator)

Czy jakaś lepsza obudowa microATX mogłaby zastąpić tego iBOXa - nie zależy mi na oknie i światełkach - bardziej na ciszy i małych rozmiarach.

Co mógłbym podmienić za 500 a co za extra 1000 PLN?

Pozdrawiam,
Tomek

Edytowane przez tomash11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest troche obudów Mini ITX które pomieszczą takie lub tylko nieco mniejsze chłodzenie czy GPU (tutaj do zweryfikowania wysokość chłodzeni, czy nie jest wyższe niż 2 sloty).

Np. 

Fractal core 500

Thermaltake Suppressor F1

Fractal Design node 304

Phanteks Enthoo Evolv

 

Jak poszukasz dobrze to znajdziesz wiele więcej modeli, które są bardziej kompaktowe a zmieszczą dużo. Jednak z wyciszeniem to musisz sie przygotować, że wszystko będzie grzalo się bardziej. Sam użytkuje Fractal core 500 a w środku I5 8400 i RX 580 i wszystko jest okej dopóki przeglądam internet itp. Podczas obciążenia robi się piecyk aczkolwiek nic nie przekracza 76 stopni :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, i jak? udało się złożyć kompa? własnie przeszukuje internet bo stoję przed takim samym zagadnieniem.

 

kompa do sporadycznego grania, mam dluuuuga i niespecjalnie wysoka polke na ktorej bym chcial zlozyc mini kompa z w miare sensownymi parametrami (total war w 4k)

i co to jest "PNY"? dawno nie siedzialem w czesciach komputerowych, i tego nie kojarze wcale... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może was zainspiruje mój zestaw, aktualnie posiadam obudowę Silverstone Sugo SG-13 a na niej płytkę ITX na chipsecie H97 z procesorem Xeon E3-1245v3 (odpowiednik I7-4440), do tego radeon RX5600XT. Front obudowy to siatka typu mesh zaraz za nią zamontowany wentylator 140mm od bequiet, chłodzenie procesora to cryorig C7 z racji umiejscowienia zasilacza ATX zaraz nad płytą główną tylko takie chłodzenie w tej obudowie wchodzi ew. Noctua NH-L9i, lub też box intela. Temperatury procesora w zamkniętej obudowie były bardzo wysokie nawet po delidzie procesor throttlował, konieczne było zrobienie undervoltingu. Co do samej obudowy to wykonanie stoi na dość dobrym poziomie aczkolwiek po montażu zasilacza ATX i wentylatora 140mm tracimy miejsce na dysk 3.5 cala (wchodzi na styk bez ramki montażowej), tak samo karty graficzne które mają szerokość większą niż 2 sloty do obudowy nie mieszczą się lub mieszą się na styk (aktualnie boczna blacha musiała zostać wygięta żeby nie blokowała wentylatorów na karcie. Ogólnie obudowa na pewno kompaktowa jedna z tańszych nie customowych obudów ITX na rynku, jednakże najlepiej do niej wkładać zasilacz SFX tak żeby był trochę większy prześwit między procesorem a zasilaczem. Myślę że godna rozważenia tak samo jak Cooler Master 110 (niestety wchodzą do niej tylko krótkie karty graficzne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...