Skocz do zawartości
grzegorzkx4

silentiumpc signum sg1x tg rgb - chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem swoją starą 10 letnią obudowę w której siedział od niedawna ryzen 3600 (boxowe chłodzenie) i tomahawk max na obudowę silentiumpc signum sg1x tg rgb. Mam kilka pytań co do wentylatorów. Podpiąłem je normalnie pod sysfan, jednak cały czas działały na prawie 1200-1300 rpm nawet w IDLE, zeszedłem do 900 w DC tyle, że wtedy nawet w grach jest ok 900 przez cały czas nawet jak temp procka skacze do 82 (czego też przy starej obudowie nie było), ktoś wie jak dobrze ustawić aby było cicho i wtedy co trzeba chłodno (nawet i głośno) ??

 

EDIT:// 

Co do temperatur procesora to zamówiłem, już Fortisa 3, zostaje kwestia ustawienia wentylatorów w obudowie... 

 

Edytowane przez grzegorzkx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowę miałeś wcześniej że tak zapytam?To ciekawe skoro nie narzekałeś na temperatury.Jeśli chodzi o silentiumpc signum sg1x tg rgb to sorry ale mogłeś sobie poczytać że  wentylatory RGB to średnio takie do chłodzenia.Zawsze te kilka stopni więcej w PC masz jak w banku.Sama obudowa tez idealnej wentylacji nie posiada.Ale tak na szybko wentylatory ustaw na te 900 obrotów a na cpu daj nowe chłodzenie minimum Fera  3 choć nie pogardziłbym nawet Fortisem 3.Bo na moje oko chłodzenie boxowe nie wyrabia w tej obudowie.

 

Edit:Fortis 3 oki...Z wentylatorami moim zdanie niewiele da się zrobić więcej.Dawanie na nich pełnych obrotów jest irracjonalną opcją.Może warto dodać na topie dwa tanie 140 mm wiatraki?Zefiry od SPC?Wszystkie skręcone na 900 obrotów.Możlwe że Fortis 3 coś tu wyjaśni więcej.Spokoju :-)

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że to była obudowa no name, dałem kiedyś wentylator jakiś 5 letni już silentium PC 120 na przód drugi na tył i tyle :)

Jutro dojdzie to będę testował :) Ustawię na 900 obrotów tak jak mówisz i przy Fortisie 3 może będzie spoko.

Edytowane przez grzegorzkx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...