Skocz do zawartości
akwarysta88

ASUS H81M-K - jeden port usb 3.0 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ciekawy problem z płytą główną z tematu, a mianowicie:

Na płycie są dwa porty USB 3.0. Jeden śmiga normalnie. Drugi ten bliżej PCB płyty głównej działa w dziwny sposób

Wsadzam dysk USB 3.0 do portu to dysk kręci ale nie świeci dioda na dysku, komp go nie wykrywa. Myślałem że jest spalony no ale prąd dochodzi bo kręcą się talerze,

Pendrive 3.0 zachowuje się tak samo. Świeci ale komp go nie wykrywa, podłączając aktywny hub USB do tego portu i do niego urządzenia dzieje się to samo (urządzenia USB 2.0 działają prawidłowo i w hubie i bezpośrednio w tym jednym gnieździe)

Przesył więc działa, prąd dochodzi, ale tylko 2.0, po wpięciu urządzenia 3.0  windows wyświetla błąd 43.

I zrobiłem próbę. Wkładając do tego portu czy do hubu podłączonego do tego portu urządzenie 3.0 i wkładając wtyczkę bardzo powoli do portu to wtedy się uruchamia ale tez w prędkości 2.0, wkładając wtyczkę szybko wtedy błąd.

 

Jednym słowem z tyłu płyty są dwa porty USB, jeden działa prawidłowo, drugi działa tylko w trybie 2.0, a żeby podłączyć urządzenie 3.0 to trzeba wtyczkę wsadzać bardzo powoli żeby zaskoczyło w trybie 2.0

 

Po wyłączeniu w biosie na chybił trafił opcji dotyczących USB nic to nie zmienia, poza tym że normalnie można wkładać urządzenia 3.0 no tyle że działają w trybie 2.0

 

Nigdy w życiu nie miałem takiej sytuacji, dodam że to nie wina sterowników, ww. problem jest i w uefi i w windows

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, tyle że wizualnie nie widać żeby coś było nie tak, dodatkowo próbowałem dociskać gniazdo i wtyczkę, ruszać delikatnie, ale niestety, całkowity brak reakcji na to ....

 

Ciekawe jest to że dużo tych płyt na allegro ma właśnie taką usterkę :>

Edytowane przez akwarysta88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...