Skocz do zawartości
emtk

5000 zł - ocena zestawu + pytanie dot. dysków

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem nowego komputera. W zasadzie jestem już zdecydowany, zastanawiam się tylko, czy jakieś części z aktualnego, kilkuletniego komputera (np. dyski?) mógłbym zachować i tym samym obniżyć koszty. Na całość chciałbym przeznaczyć maksymalnie ok. 5 tys. zł, ale do tej kwoty wliczam również nowy monitor 144 Hz. Komputer do codziennego użytku, do gier, na rozdzielczości 1920×1080, bez martwienia się w ciągu najbliższych kilku lat o poziom detali. Poniżej komponenty, które rozważam, a jeszcze niżej specyfikacja mojej aktualnej jednostki. Dajcie znać co sądzicie o zestawie, będę wdzięczny za opinię, czy dyski mogę przerzucić ze starego komputera, czy lepiej zainwestować w nowszą jednostkę. 

AMD Ryzen 5 3600 BOX:  830 zł 

MSI B450M Gaming Plus MAX:  455 zł

Sapphire RX 5700 XT Pulse:  1880 zł

2x 8 GB Patriot Blackout: 359 zł

SPC Vero L2 600W: 199 zł

Obudowa SilentiumPC Armis AR7: 350 zł 

iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle: 900 zł

Razem: 5000 zł

--------------------------

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3

Gigabyte 880GM-UD2H /AMD 880G/

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5

GoodRam 8GB (4x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3

SilentiumPC Fortis HE1225

OCZ ModXStream Pro 500W

Cooler Master HAF 922

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD 128 możesz zostawić pod system, dysk HDD możesz zostawić jako jakiś magazyn, ale pod gry zdecydowanie chcesz zainwestować w SSD - najlepiej NVMe - w zależności od tego ile gier lubisz mieć na dysku na raz 256-500GB. Współcześnie lubią zajmować po kilkadziesiąt GB, na dysku systemowym braknie miejsca, a na HDD loadingi pewnie zaczną szybko irytować.

Nie jestem pewien, to już musiałbyś poszukać/poczekać na inne wypowiedzi, ale możliwe, że do starego chłodzenia są jakieś przejściówki montażowe na AM4 dostępne - jeśli tak, to lepsza opcja niż boxowy cooler od Ryzena. Choć ten bez OC też daje radę, więc to nie jest jakiś wielki priorytet.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...