Skocz do zawartości
Tomek Jankes

Rtx 2070s czy 1660s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nemayu

Zasilacz da rade. RTX2070S, Nvidia zaleca zasilacz 550W, a twój zasilacz ma 550W i certyfikat gold, który świadczy o jego wysokiej wydajności.
Guru3D też zaleca 550W, a sama karta pobiera max ~209W.

550W wystarczy z palcem w nosie i zasilacz będzie działał z optymalną wydajnością energetyczną, czyli obciążenie 40-70% mocy zasilacza.

Czy procesor za słaby do tej karty? W full HD na niskich ustawieniach raczej CPU cię będzie ograniczał(w tym sensie, że będziesz miał np. 160FPS, zamiast 200FPS, które może dać karta), ale też nie w każdej grze, ale na wysokich ustawieniach albo 1440P już nie (wiadomo, że w grze ze słabą grafiką nadal, ale będziesz i tak miał 150 czy 300FPS jeśli oczywiście gra nie ma blokady fps albo gra jest tak napisana, że i tak nie umie skorzystać z zasobów).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zestaw z Gigabyte 2070s gaming oc i wszystko super lata wczoraj składałem z znajomemu też zestaw taki jak ja tyle że 2070s od msi gaming x

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecną da rade choć nie polecam takiej konfiguracji jednak te 100 w więcej na psu powinno być problem się pojawi gdybyś potem chciał podmienić cpu na coś wydajniejszego może z wyjątkiem 3700x bo ten ciągnie dość mało w porównaniu z resztą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

100W więcej? Ma 550W, a potrzebuje 250-350W, więc ma mniej więcej 200W zapasu.

Jak wymieni choćby na Ryzen 3900X w trybie PBO to nadal:
209W(karta)+168W(reszta PC)=377W
550/377= ~0,685% wydajności zasilacza.
Nadal ma 35W zapasu optymalnego wykorzystania zasilacza i 173W do maksymalnego wykorzystania.

W obecnym zestawie (209W karta, 70W reszta PC) ma tego zapasu odpowiednio 133W i 270W.

Zasilacz 550W jest i będzie optymalny do zestawu z jedną kartą graficzną jeszcze długo o ile nie zawsze. 650W-750W można rozważać biorąc pod uwagę głośność pracy wentylatora w zasilaczu albo tryb półpasywny, ale to też zależy od konkretnego egzemplarza, a nie prostego podejścia "wincyj wat to lepiej".

PS: Kupiłem RM750i bo był najcichszym zasilaczem w normalnej cenie jaki znalazłem, a RM650I był od niego droższy i wymieniłem go na RM550X jakoś w czasie premiery, bo 200zł w kieszeni to 200zł w kieszeni, a 750W w zasilaczu w typowym PC to o 200 więcej niczego względem 550W, napis na pudełku, cyferka w excelu, nic więcej.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...