Skocz do zawartości
co..coo..coś tam

Płyta główna pod procesor ryzen 7 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję kupić procesor amd ryzen 7 3700x i nie wiem jaką płytę główną wziąć pod niego. Zastanawiam się nad tańszymi wersjami x570 tak do 800-900zł.

I czy takie kości ram będą ok?

https://www.x-kom.pl/p/510858-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-fury.html

Za pomoc z góry dziekuję :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450, X470 mam tylko wsparcie SLI dodatkowo.

https://cenowarka.pl/msi-b450-tomahawk-max-7c02-020r-a2106584.html

Dodatkowo, jeśli to ma być typowy komputer do domu, a nie do pracy, wystarczy 3600. Resztę kasy na lepsze chłodzenie procesora, kartę graficzną, obudowę czy zasilacz.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer głównie wykorzystuję do gier lub ewentualnie do jakiś prostych programów graficznych typu autocad. Posiadam już kartę graficzną gtx 1070 i chciałbym ją złożyć z 3700x ryzena. Co do płyt głównych jestem całkiem ciemny w tej kwestii, dlatego tutaj piszę.

Chciałbym jakąś w miarę przyzwoitą płytę na której mógłbym podkręcić trochę procka i kości ram i jeszcze żeby nie było z nią żadnych problemów ( na mojej obecnej mam np. problem ze strzelającym dżwiękiem w słuchawką albo całkiem mi je rozłacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming plus max jest w cashbacku MSI, jak zdążysz odebrać przed 17 marca (może być ciężko/na styk patrząc na termin realizacji na morelach) to wyjdzie taniej niż B450, więc warto chociażby dla dodatkowych portów SATA 

https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/amd-msi-cashback/qualifying

Obie mają dość słaby dźwięk bo  Realteka 892

Z X570 tanich tylko Asus.

 

Pamięci Crucial 3000 CL 15 albo 3200 CL 16 (Ballistic Sports LT) najlepsze pod Ryzena z tych atrakcyjnych cenowo

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Michaelius napisał:

Gaming plus max jest w cashbacku MSI, jak zdążysz odebrać przed 17 marca (może być ciężko/na styk patrząc na termin realizacji na morelach) to wyjdzie taniej niż B450, więc warto chociażby dla dodatkowych portów SATA 

https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/amd-msi-cashback/qualifying

Obie mają dość słaby dźwięk bo  Realteka 892

Z X570 tanich tylko Asus.

 

Pamięci Crucial 3000 CL 15 albo 3200 CL 16 (Ballistic Sports LT) najlepsze pod Ryzena z tych atrakcyjnych cenowo

A jak to wygląda w przypadku aktualizacji biosa, bo pod serie 3000 trzeba aktualizować co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michaelius napisał:

Na ile się orientuję to wszystkie z dopiskiem max mają większą pamięć flash na bios i powinny obsługiwać ryzena 3000 prosto z fabryki, ale głowy nie dam bo sam brałem X570.

Jest dokładnie tak te z dopiskiem MAX mają już startowo bios pod Ryzeny 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualizacji biosu pod Ryzeny 3xxx na nie X570, trzeba dokładnie wczytać się w to co piszę producent, ponieważ część płyt da się zaktualizować bez starszego procka (przez BIOS Flashback), a niektóry wymagają do tego włożenia obsługiwanego procesora (Ryzena 1xxx albo 2xxx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...