Skocz do zawartości
Elvis84

Zestaw komputerowy ok 12tys zł z peryferiami

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Planuje zakup komputera. Proszę o ocenę zestawu. 

https://www.morele.net/inventory/info/26d89b52/

Za tą cenę pewnie miałbym 2080ti ale zależy mi żeby wszystko też jakoś wyglądało, żeby podzespoły były markowe itp.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 2 dysków SSD ( w tym jednego padacznego na kościach QLC ) dał bym jeden SSD NVMe na kościach 3D TLC np. Corsair MP510 czy PNY XLR8 .

Wentylatory za ~450 zł to gruba przesada , lepiej tą kasę dołożyć do czegoś innego .

Zamiast płyty na X570 spokojnie można brać jakąś wypasioną konstrukcję na X470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być komputer do gier i z tego co widzę na testach lepiej tu wypadają procesory Intel. Ktoś mi napisał że kto teraz bierze i5 do gier? I że karta graficzna jest za słaba do monitora który wybrałem. Rtx 2070 super byłby za słaby do monitora 34"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość monitora nie ma znaczenia .

Liczy się rozdzielczość oraz poziom detali - FHD ( lub niżej ) + detale low to co innego niż 4+ K + Ultra .

I5K + 2070S spokojnie da radę przy 1440p , przy monitorach z wysokim odświeżaniem zalecane jest aby ilość generowanych klatek była równa odświeżaniu monitora - przykładowe przy tym LG 27" z 144 hz ilość generowanych klatek w grach powinna wynosić 144 fps

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, reyden napisał:

Wielkość monitora nie ma znaczenia .

Liczy się rozdzielczość oraz poziom detali - FHD ( lub niżej ) + detale low to co innego niż 4+ K + Ultra .

I5K + 2070S spokojnie da radę przy 1440p , przy monitorach z wysokim odświeżaniem zalecane jest aby ilość generowanych klatek była równa odświeżaniu monitora - przykładowe przy tym LG 27" z 144 hz ilość generowanych klatek w grach powinna wynosić 144 fps

 

Dzięki za rady. Patrzysz w zły koszyk. Sprawdź proszę koszyk z głównego posta na samej górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy przy płycie z X570 potrzebujesz dodatkowego interfejsu audio, bo te na płytach są uznawane za całkiem spoko. A jeżeli chodzi o WiFi to jest też wersja tej płyty z wbudowany WiFi, nie wychodzi jakoś taniej, ale zgrabniej, przynajmniej moim zdaniem. W kwestii chłodzenia to zostałbym chyba przy stockowym chłodzeniu, albo wybrał coś zauważalnie wydajniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

Nie bierz monitora ~35 cali w Full HD. Jesli chcesz ultrapanorame, to owa wielkosc ma sens, ale tylko w rozdzialce 3440x1440. Polaczenie tak duzego ekranu z niska rozdzielczoscia poskutkuje niezla pixeloza - zwlaszcza w grach. Jesli jestes graczem, o wiele mniej fpsow Ci skosi podbicie rozdzialki niz uzywanie wyzszych stopni antyaliasingu na nizszej rozdzialce, ktora koniec koncow bedzie i tak wygladac gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być komputer do gier i z tego co widzę na testach lepiej tu wypadają procesory Intel. Ktoś mi napisał że kto teraz bierze i5 do gier? I że karta graficzna jest za słaba do monitora który wybrałem. Rtx 2070 super byłby za słaby do monitora 34"?
A co mają całe do karty? Raczej rozdzielczość ma znaczenie za taką kasę to ty możesz mieć maszyne na 2080 super a nie 2070 super..

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...