Jump to content
Sign in to follow this  
Elvis84

Zestaw komputerowy ok 12tys zł z peryferiami

Recommended Posts

Cześć!

Planuje zakup komputera. Proszę o ocenę zestawu. 

https://www.morele.net/inventory/info/26d89b52/

Za tą cenę pewnie miałbym 2080ti ale zależy mi żeby wszystko też jakoś wyglądało, żeby podzespoły były markowe itp.

Z góry dziękuję.

• Downvote 1

Guest
5 godzin temu, Elvis84 napisał:

Z góry dziękuję.

niezły szajs bo z dobrym kompem to to ma mało wspólnego

10 godzin temu, Ajbak napisał:

niezły szajs bo z dobrym kompem to to ma mało wspólnego

No to pokaż mi jak wygląda dobry komp.

Zamiast 2 dysków SSD ( w tym jednego padacznego na kościach QLC ) dał bym jeden SSD NVMe na kościach 3D TLC np. Corsair MP510 czy PNY XLR8 .

Wentylatory za ~450 zł to gruba przesada , lepiej tą kasę dołożyć do czegoś innego .

Zamiast płyty na X570 spokojnie można brać jakąś wypasioną konstrukcję na X470

To ma być komputer do gier i z tego co widzę na testach lepiej tu wypadają procesory Intel. Ktoś mi napisał że kto teraz bierze i5 do gier? I że karta graficzna jest za słaba do monitora który wybrałem. Rtx 2070 super byłby za słaby do monitora 34"?

Wielkość monitora nie ma znaczenia .

Liczy się rozdzielczość oraz poziom detali - FHD ( lub niżej ) + detale low to co innego niż 4+ K + Ultra .

I5K + 2070S spokojnie da radę przy 1440p , przy monitorach z wysokim odświeżaniem zalecane jest aby ilość generowanych klatek była równa odświeżaniu monitora - przykładowe przy tym LG 27" z 144 hz ilość generowanych klatek w grach powinna wynosić 144 fps

3 minuty temu, reyden napisał:

Wielkość monitora nie ma znaczenia .

Liczy się rozdzielczość oraz poziom detali - FHD ( lub niżej ) + detale low to co innego niż 4+ K + Ultra .

I5K + 2070S spokojnie da radę przy 1440p , przy monitorach z wysokim odświeżaniem zalecane jest aby ilość generowanych klatek była równa odświeżaniu monitora - przykładowe przy tym LG 27" z 144 hz ilość generowanych klatek w grach powinna wynosić 144 fps

Dzięki za rady. Patrzysz w zły koszyk. Sprawdź proszę koszyk z głównego posta na samej górze.

Zastanów się, czy przy płycie z X570 potrzebujesz dodatkowego interfejsu audio, bo te na płytach są uznawane za całkiem spoko. A jeżeli chodzi o WiFi to jest też wersja tej płyty z wbudowany WiFi, nie wychodzi jakoś taniej, ale zgrabniej, przynajmniej moim zdaniem. W kwestii chłodzenia to zostałbym chyba przy stockowym chłodzeniu, albo wybrał coś zauważalnie wydajniejszego.

Nie bierz monitora ~35 cali w Full HD. Jesli chcesz ultrapanorame, to owa wielkosc ma sens, ale tylko w rozdzialce 3440x1440. Polaczenie tak duzego ekranu z niska rozdzielczoscia poskutkuje niezla pixeloza - zwlaszcza w grach. Jesli jestes graczem, o wiele mniej fpsow Ci skosi podbicie rozdzialki niz uzywanie wyzszych stopni antyaliasingu na nizszej rozdzialce, ktora koniec koncow bedzie i tak wygladac gorzej.

To ma być komputer do gier i z tego co widzę na testach lepiej tu wypadają procesory Intel. Ktoś mi napisał że kto teraz bierze i5 do gier? I że karta graficzna jest za słaba do monitora który wybrałem. Rtx 2070 super byłby za słaby do monitora 34"?
A co mają całe do karty? Raczej rozdzielczość ma znaczenie za taką kasę to ty możesz mieć maszyne na 2080 super a nie 2070 super..

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka