Skocz do zawartości
co..coo..coś tam

Stary dysk + nowa płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem ostatnio płytę główną, procesor i kości ram, i nie wiem czy powinienem przeinstalować system win7 (jeśli tak, to przed czy po?). Również ciekawi mnie jak powinienem zaktualizować bios?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

A tu mała specyfikacja:

płyta główna: msi x470 gaming plus max;

cpu: amd Ryzen 7 3700x;

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz płytę to w większości przypadków konieczna jest reinstalacja OS , chyba że płyta to by była dokładnie taka sama jaką miałeś wcześniej .

Co do biosu - możesz go zaktualizować narzędziem M-Flash https://www.youtube.com/watch?v=LRyFMf0D9Lc

Na tej stronie masz tesz linka do pliku PDF jak aktualizować bios płyty , tam oprócz instrukcji aktualizacji przez program M-Bios ( zaszyty w UEFI płyty ) masz też instrukcję jak aktualizować z poziomu MS DOS .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, reyden napisał:

Jak zmieniasz płytę to w większości przypadków konieczna jest reinstalacja OS , chyba że płyta to by była dokładnie taka sama jaką miałeś wcześniej .

Co do biosu - możesz go zaktualizować narzędziem M-Flash https://www.youtube.com/watch?v=LRyFMf0D9Lc

Na tej stronie masz tesz linka do pliku PDF jak aktualizować bios płyty , tam oprócz instrukcji aktualizacji przez program M-Bios ( zaszyty w UEFI płyty ) masz też instrukcję jak aktualizować z poziomu MS DOS .

 

 

Co do biosu napisałem do sklepu żeby mi go zaktualizowali (części są jeszcze w sklepie wysyłkowym w trakcie realizacji), bo z tego co wyczytałem w necie to ponad moją cierpliwość. A czy windowsa powinienem zainstalować z pierwszym startem na nowej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...