Skocz do zawartości
Doopan

140mm wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

W tych pieniądzach ja brał bym Arctic P14 PWM Czarny 140mm sztuk dwie.W Proline są po 27 zł sztuka teraz.Skręcisz oba na 800 lub 900 z przodu obudowy i masz ciszę plus cug.Jeśli jednak potrzebujesz tylko jednego wentylatora to zdecydowanie brałbym tę Noctua w wersji PWM więc masz większą kontrolę nad obrotami wentylatora.Rozstaw otworów montażowych jak przy 120 mm wentylatorach.Ta wersja pasuje nawet na wieżowe chłodzenia cpu z wentylatorami 120 mm.Kto wie czy kiedyś się to tobie nie przyda?

https://proline.pl/wentylator-noctua-nf-p14r-redux-1500-pwm-140mm-1500rpm-p934068

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obudowy ?

imo bierz coś typu właśnie ten arctic

ja osobiście miałem dwa takie gelidy

https://allegro.pl/oferta/wentylator-gelid-140mm-silent-14-fn-sx14-10-5202847656

i byłem bardzo zadowolony,ciche i tanie a przy tym na prawdę zamiatały powietrzem.

1.35 mm-H2O na prawdę dało się odczuć,miałem porównanie z wentylatorem o ciśnieniu 0.6 i ten niby miał w parametrach dobry przepływ ale jak przyłożyłeś rękę gdzieś w okolicach GPU to tego powietrza w ogóle nie było czuć.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje 2 sztuki do innego zupelnie projektu - maja przedmuchiwac powietrze z jednej obudowy do drugiej i z powrotem:) 1200 rpm raczej wchodzi w gre, mniej to moze byc za malo. Z tego co widze mozna cos sensownego dostac za 65 zl sztuka, ale nie obraze sie jak wydam mniej:)

Potrzebuje miec mocowanie jak przy normalnym 140 mm. 

Co do PWM - dla mnie w sumie i tak pewnie te wentylatory beda chodzily w zakresie 900-1200 rpm, wiec zwykly 3pin powinien wystarczyc.

Arctic serii P jest chyba srednim pomyslem, skoro to F jest sprzedawany jako dedykowany pod przeplyw powietrza?

Przy okazji przydalby mi sie tez do obudowy (mam stare od fractal design) i na chlodnice (nxzt), ale prawde mowiac jakos zyje z tymi co mam ;) wiec tylko bym do PC jakies 2 dokupil, zeby obsadzic wszyskie sloty jakie tam mam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...