Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje kupić kilka HDD na magazyn, pojemności głównie 1TB i 2TB.
Priorytetem jest bezawaryjna praca - tak jak np. 10 letnie HD103SJ :).
Mogą być nawet wolnoobrotowe, byleby były bezawayjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasne, backupy na bieżąco.

Oczywiście nie liczę że takie dyski wytrzymaja 10 lat (a tyle wytrzymały HD103 - lekka praca), ale nie chciałbym też żeby padły po pół roku.

Przykładowo mam 2x Toshiba P300, jedna sztuka pracuje juz chyba 2 lata bezawaryjnie, druga sztuka wymieniona dwa razy, raz wytrzymała 4msc, drugi raz rok, teraz narazie odpukać jest ok, ale takich sytuacji chciałbym uniknać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria Blue ( tak samo jak serie Green czy Black ) to dyski konsumenckie , Red czy Purple to już nieco wytrzymalsze dyski do pracy ciągłej np. systemy NAS albo serwery .

A co do wytrzymałości dysków ( i nie tylko ich ) to dziś loteria , nawet w obrębie tego samego modelu jak twoja Tośka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Podpinam się pod temat. Czy obecnie (październik 2020) pojawiły się jakieś HDD (pojemność z zakresu 2 - 4 TB) z przeznaczeniem na backupy? Generalnie szukam dysków bardzo trwałych, natomiast prędkość czy głośność są bez znaczenia. Dyski będą służyły tylko do zgrania zdjęć/filmów rodzinnych, nie będą używane na co dzień. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rdaneel napisał:

https://www.backblaze.com/blog/backblaze-hard-drive-stats-q2-2020/

chyba patrzyłem na coś takiego jak mi się pod rząd 2x Seagate 1TB posypało. 

 

Nie znałem tej strony - wielkie dzięki! Wprawdzie dalej nie wiem, co kupić ale wiem co warto przeczytać!

Ciekawe - HGST sprzedawane na A...o jako nowe mają w istocie 1-2 lata?

Info z grudnia 2018:

"(...) Przez jakiś czas może dochodzić do sytuacji, że otrzymany produkt będzie posiadać naklejkę HGST, ale wkrótce wszystkie będą posiadać logo Western Digital." za:

https://www.senetic.pl/blog/8117,hgst-to-teraz-western-digital-ta-sama-jakosc-jeszcze-wiecej-mozliwosci/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...