Skocz do zawartości
Robert603

Nowy komputer. Całość do 5000 zł. GTX2060S vs 5700GT ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni próbuję złożyć komputer dla siebie, ale mam z tym problem ze względu na ogromny wybór różnych podzespołów.
Do rzeczy..
Budżet za całość: 5000 zł
Wykorzystanie: gry komputerowe, nie muszą być na ultra, ważne by nie klatkowało. Programy typu CAD/ SolidWorks itp.

Zestaw który wymyśliłem,a później znalazłem:
1) Procesor: AMD Ryzen 5 3600
2) Karta graficzna: Radeon 5700 XT
3) 16 GB RAM 3200 MHz
4) Dysk SSD: Patriot Burst 480GB SATA III 2.5
5) Obudowa: SilentiumPC Signum SG1X RGB
6) Płyta główna: Gigabyte B450M DS3H AM4
7) Gigabyte Zasilacz G750H 750W PFC

Razem: 4050 zł   (link) ----> https://allegro.pl/oferta/gd6-ryzen-5-3600-16gb-ssd480gb-rx-5700-xt-8gb-rgb-8638564572
8) Monitor: AOC 24G2U (144Hz, 23.8', IPS) -> 900 zł

RAZEM: 4950 zł, czyli na styk mieszczę się w budżecie.

Ale mam pewne obawy, czy ten set ma sens i czy nie przesadzam z tak dobrą kartą graficzną jak na moje potrzeby.
Myślałem nad kartą 2060S, ten sam zestaw, ale z kartą 2060S jest o 100 zł tańszy. Ale 5700GT ma lepsze osiągi, lecz nie ma RT. Nie wiem w sumie czy mi RT jest potrzebny, bo nigdy nie grałem z tym. Ale też nie wiem czy to jest pożądane i warto mieć, czy nie warto w to się pchać ?
Czy może jednak GTX 1660 Super wystarczy mi w zupełności, a zestaw będzie odchudzony o kilka dobrych kilkaset złotych ?

Dziękuję z góry za rady oraz odpowiedzi.


 

Edytowane przez Robert603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700xt szybszy ledwo o kilka procent,6-8% wg. techpowerup,PCGH i Computerbase,ale to w porównaniu do fabrycznego 2060 FE.Weź porównaj jakiekolwiek 2060 Super z 5700XT w wersjach autorskich po OC i wyjdzie dokładnie to samo.

Na 2060 Super stabilne sterowniki,i jak porównasz wersje AIB obydwu kart to różnica w poborze prądu może wynieść nawet 60w-80w.Ludzie narzekają nie tyle na temperatury rdzenia co przede wszystkim problemy z profilami wiatraka i temperatury na pamięciach.

Obok RT nie zapominaj o DLSS które w nowej wersji jest świetne.

Ogólnie to 2060S wygląda na bardziej dopracowaną kartę jak na standardy tego co by człowiek chciał obecnie od grafiki.5700xt to moim zdaniem taki półprodukt i dopiero jak wyjdzie RDNA 2.0 to te karty zacznę traktować na serio i rozważę kupno.

 

reszta OK,weź to 100zł co zaoszczędzisz na karcie przeznacz na freezera 34 bo boxowy cooler do 3600 to jest dramat

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-p1346645

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw średnio sensowny , mało znany i za mocny zasilacz oraz średniej jakości SSD .

Złóż to sam w morele/x-kom lub innym sklepie , zamiast PSU 750W bierz dobre 550W a SSD bierz Corsaira MP510 lub PNY XLR8 CS3030 .

Chyba że chcesz tani SSD SATA to Crucial MX500 .

Z kart to lepiej wypada RX , w niektórych tytułach nawet ostro odjeżdza , z minusów to większy pobór prądu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, reyden napisał:

Zestaw średnio sensowny , mało znany i za mocny zasilacz oraz średniej jakości SSD .

Złóż to sam w morele/x-kom lub innym sklepie , zamiast PSU 750W bierz dobre 550W a SSD bierz Corsaira MP510 lub PNY XLR8 CS3030 .

Chyba że chcesz tani SSD SATA to Crucial MX500 .

Z kart to lepiej wypada RX , w niektórych tytułach nawet ostro odjeżdza , z minusów to większy pobór prądu .

 

jak popatrzysz na testy to znajdziesz przykłady gdzie 2060 super odjeżdża,tak się nie patrzy na testy GPU,popatrz na całe zestawienie dwóch wersji autorskich i wyjdzie to samo.

różnica między tym dyskiem który polecasz a ssd w zestawie to 140zł,sporo bo dla domowego użytkownika różnica między zwykłym sata ssd a nvme ze średniej półki bedzie ledwo odczuwalna.

co do zasilacza też wziąłbym 550w tylko dobry.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice @reyden

Dziękuję za odzew !

Pogadam ze sprzedawcą ale raczej może być ciężko coś zmienić w tym secie.

Dzięki za wyjaśnienie różnicy między 2060S a 5700GT, ale jednak jeszcze korci mnie czy nie brać lepiej GTX 1660S. Różnica w cenie wynosiłaby wtedy 500-600 zł (między GTX 1660S a 2060S) ... pytanie czy te 500 złotych jest warte tej lepszej karty graficznej czy jednak patrząc na to, że nie jestem jakimś ostrym gejmerem te 1660S mi w zupełności starczy i ewentualnie za 2 lata jakiś upgrade zrobię tylko w karcie graficznej. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze ewentualnie 2060,coś po środku.

takie 1660 super sobie poradzi z 1080p spokojnie.

do 1100zł masz bardzo fajnego palita dual.

 

przy okazji,weź też pod uwagę że audio na tej płycie jest bardzo słabe,nawet jak masz jakiś zestaw 2.0 czy 2.1 za 300-400zł to odczujesz różnicę przy lepszej integrze (1150/1200)

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o gadaniu ze sprzedawcą , po prostu samemu składasz taki zestaw w innym sklepie, ew. inny polecony przez nas .

Fakt , 5700XT jest dość prądożerny jak na 7 nm , z zestawie z I7 8700K@5Ghz potrafi pobrać do 400W w BF1 ( cała platforma , pobór z gniazda a w tym teście jest zasilacz o mocy 1200W z certyfikatem 80+ Gold , jakieś ~90% sprawności ma - co daje ~360 W rzeczywistego poboru przez platformę ) , dobre 550W spokojnie da radę , max. 650W .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, reyden napisał:

A kto tu mówi o gadaniu ze sprzedawcą , po prostu samemu składasz taki zestaw w innym sklepie, ew. inny polecony przez nas .

Fakt , 5700XT jest dość prądożerny jak na 7 nm , z zestawie z I7 8700K@5Ghz potrafi pobrać do 400W w BF1 ( cała platforma , pobór z gniazda a w tym teście jest zasilacz o mocy 1200W z certyfikatem 80+ Gold , jakieś ~90% sprawności ma - co daje ~360 W rzeczywistego poboru przez platformę ) , dobre 550W spokojnie da radę , max. 650W .

 

pobór poborem,chociaż takie 70w potrafi zrobić różnicę latem w pomieszczeniu,przerabiałem to na 980Ti i więcej karty +250W nie kupię.

problem z 5700 jest głównie w tym że nigdy nie działało stabilnie od premiery,chyba że się lubi co chwilę coś diagnozować i instalować sterowniki po parę razy.

z nvidią masz spokój w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem zestaw do około 4k, resztę na monitor?

Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/z7jcdkweq

  • KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red
  • MSI B450-A PRO MAX
  • AMD Ryzen 5 3600
  • PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

Jeżeli chcesz taniej to możesz zmienić płytę główną na bardziej budżetową, choć osobiście bym tego nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...