Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam kompa z prockiem AMD A4-4020 i kartą graficzną GTX 1650 DUAL. Podczas montażu filmów w programie Premiere Pro temperatura procesora skacze do 87 stopni, a po wyłączeniu programu utrzymuje się przy 60. I mam takie pytanie czy taka temperatura jest jeszcze normalna czy już trzeba się bać?? I ewentualnie co mogę zrobić żeby ją zbić??

Cała konfiguracja:

Obudowa: Tracer Cruze

Płyta główna: gigabyte ga-f2a88xm-ds2

Procesor: AMD A4-4020

Karta graficzna: GTX 1650 DUAL OC 

Ram: 8gb 2x4 HyperX

Dysk HDD: Seagate barracuda 1TB

Chłodzenie CPU: 1A02M5M00 

Zasilacz: Akyga nie pamiętam jaki, ale 400 W

Początek daj wentylator jak największy na tył, aby wyciągał gorące powietrze poza budę i jak największy wentyl na przód, aby wciągał  chłodne powietrze do wew.
Potem bym wymienił chłodzenie na procku na spartana, fere lub fortisa w zależności od budżetu i co wejdzie w budę.
Najlepiej było by wymienić jednak ten twór obudowo podobny na przewiewna budę i normalny markowy zasilacz

10 godzin temu, orlontko napisał:

lub fortisa w zależności od budżetu i co wejdzie w budę.
Najlepiej było by wymienić jednak ten twór obudowo podobny na przewiewna budę i normalny markowy zasilacz

fortis naprawdę? do 2 rdzeniowego procka 

warto by było zmienić tą padakę na 4 rdzenie[używka] - bo obecnie to chodzi on non stop na 100% i box nie wyrabia [w dodatku karta z nim się marnuje]

na pewno trzeba dołożyć wentyl na tył obudowy [ 12cm powinien pasować] i Spartan Pro dla procka

Nie wiemy jaki masz budżet

Ogólnie jak masz kasę to zmień kompa na coś nowszego aby cieszyć się z karty graficznej

12 minut temu, Ajbak napisał:

fortis naprawdę? do 2 rdzeniowego procka 

warto by było zmienić tą padakę na 4 rdzenie[używka] - bo obecnie to chodzi on non stop na 100% i box nie wyrabia [w dodatku karta z nim się marnuje]

na pewno trzeba dołożyć wentyl na tył obudowy [ 12cm powinien pasować] i Spartan Pro dla procka

Nie wiemy jaki masz budżet

Ogólnie jak masz kasę to zmień kompa na coś nowszego aby cieszyć się z karty graficznej

W mojej wypowiedzi, nie w tym fragmecie wycietym przez Ciebie sa podane chłodzenia od spartana. Nie zapominaj o tym ze cooler taki jak fortis moze pozniej uzyc do duzo mocniejszych procków nie tylko 2- rdzeniowych, więc spokojnie.

Co do zmiany kompa to autor musi sie wypowiedzieć czy chce zmienic cały sprzet.