Skocz do zawartości
PrzemekRyk

Asus ROG G751J i rozbudowa pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaraz mnie coś trafi, problem w tym, że nie będzie to przyjemne trafienie niestety. :( Jest sobie delikwent - Asus ROG G751J. Wewnątrz 8GB pamięci w jednym module Hynixa. 8GB w dzisiejszych czasach - wiadomo. Dokupione dwa moduły po 8GB każdy. W czym problem? Wstawię jeden moduł dodając do siedzącego już w komputerze Hynixa - komputer działa. Wstawię dwa - nawet ekran BIOSu się nie pokazuje. No co do diabła? Jak ten ROG nie ma parzystej liczby modułów to głupieje i się nie uruchomi? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeżeli wsadzę do komputera jeden z kupionych modułów (obojętnie który) - wszystko działa (komputer ma wtedy zainstalowane dwa moduły, gdyż jeden 8GB już w nim siedzi). Jeżeli wstawię oba kupione moduły - nie uruchamia się. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sorry za obsuwę, ale dosłownie miałem takie urwanie głowy ostatnio, że nie było kiedy siąść i odpisać. :(

Co do tematu. Ten Asus doskonale działa, jak ma obsadzony 1, 2 lub 4 porty modułami pamięci. Udało mi się pożyczyć czwarty - wstał od razu. I nie przeszkadzało mu, że miał 3×8GB DDR3-1600 (SO-DIMM DDR3L - 1,35V) + 1×4GB DDR3-1333 (SO-DIMM DDR3 - 1,5V).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...