Skocz do zawartości
KageYoshi

Części komputera do 3000 czy to ma sens teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem na pewnym rozdrożu w przypadku modernizacji/ kupna PC.

Obecny zestaw dosyć leciwy:

2500k, RX570, 8GB, 2x SSD, niedawno zakupiony thermaltake 530W.

Komputer służy do grania w co najwyżej symulatory lotnicze Xplane/P3D, Cities Skylines, LOL

Praca z Excelem, kodowanie, trochę AI. Photoshop, DaVinci, FL Studio

Niestety ostatnio po instalacji modów Cities wybuchło, a ja znowu zacząłem się zastanawiać nad upgradem.Obecnie posiadam jeszcze PS4, kusi mnie też nowy Xkloc dlatego stwierdziłem, że prawdopodobnie do tego co mam wystarczy mi w dalszym ciągu RX570, a zostanie zmieniony najwyżej przy FS2020.

Celem jest głównie zakup procesora/płyty/ramu. Chciałbym zostawić SSD, grafikę i o ile to możliwe zasilacz.

Kasa na zmianę to pewnie coś w okolicach 2000-3000 ze skłonieniem się ku dolnej granicy.

Czy tutaj wystarczy po prostu wziąć części z jakiegoś zestawu z 3600 prawdopodobnie, dołozyć 32GB ramu i jest ok?

Bo sam nie wiem co warto tutaj złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz - 3600 można wyrwać za 750PLN czasem i jeśli pominąć na chwilę starsze generacje Ryzenów, procesor ma najlepszy stosunek ceny do wydajności na obecnym rynku. Weź do tego solidną płytę z dobrą sekcją zasilania (MSI B450 Tomahawk/Mortar ~400PLN) i będziesz spokojny, bo w grę wejdzie pewnie i upgrade czy to na 3900X kiedyś (12/24), czy na coś z serii 4XXX, po której spodziewamy się, że ogarnie ten sam socket.

32GB RAM to jest dziś najczęściej overkill (standardowo ludzie biorą 2x8GB), ale jeśli scena modderska ma takie wymagania, to nie zaszkodzi, tym bardziej, że również z tym sprzętem pracujesz. Taki zestaw to pewnie będzie na styk 2k PLN.

A GPU do wymiany kiedyś oczywiście, bo w tym zestawie będzie wąskim gardłem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Stever napisał:

Osobiście wybrałbym płytę na pełnym ATX. Jaką posiadasz obudowę?

 

Na ten moment MSI Vampir 010. Chociaż możliwe, że będą zmiany na mniejszą

 

e: dlaczego pełny ATX byłby lepszy?

 

Edytowane przez KageYoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...