Skocz do zawartości
chmurek22

Konfiguracja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Właśnie zastanawiam się nad składaniem nowego komputera, nie mam jakiegoś określonego budżetu ale na pewno im taniej tym lepiej. Ważne jest też wybranie bardziej optymalnej wersji ( to znaczy, ze jeśli droższy sprzęt o 500 zł będzie nieznacznie szybszy od tego 500 zł tańszego to mnie ten droższy nie interesuje).

poniżej moja wstępna konfiguracja, proszę o komentarze, sugestie, bo nie jestem w temacie sprzętu komputerowego kilka lat, i nie nadążam za trendami ;)

https://www.morele.net/inventory/info/a03e8ef2/ 

Zastanawiałem się również nad wyborem :
1. Procesor:
Ryzen 7 3700x  / Ryzen 7 3800x  - warto dorzucić 200 zł ?

2. Karta graficzna ( z obejrzanych testów wywnioskowałem, że własnie te karty są najlepsze jeśli chodzi o stosunek cena / wydajność ale jak będziecie uważać że coś innego lepsze to jestem otwarty)
Gainward GeForce RTX 2070 SUPER Phantom GS  / Gainward GeForce RTX 2070 SUPER Phoenix
Tutaj według różnych porównywarek Phantom GS jest sporo mocniejszy od Phoenixa i jakies 200-300 zł droższy

3. Obudowa. wrzuciłem do zestawu jakąkolwiek bo tutaj totalnie nie wiem co wziąć.

Dzięki z góry 

Edytowane przez chmurek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci takie sobie są lepsze ale jak ma być do gier to 16gb wystarczy jeśli będziesz na nim pracował to 32 lepsza opcja, 3700x wystarczy, zasilacz wybierz modularny od seasonic, chłodzenie bardzo ładne ale za 170zl masz Fortis 3 który wystarczy wbrew pozorom 3700x nie podkręcisz

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie proponujesz pamieci ram ?

Ogólnie komp będzie używany w  80% praca 20 % rozrywka w przyszłości planuje rozbudowe nawet do 64 gb jak będę miał taką potrzebę.
teraz Ryzen 3800x w rtv euro w promocji jest nawet taniej od 3700x, dla tego biorę go pod rozwagę jeśli da mi więcej, ale pytanie ile więcej.

Co do kręcenia podzespołów, nie znam się na tym i raczej nie będe kombinować, chyba że kiedyś z nudów ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...