Jump to content
Sign in to follow this  
Hired

Facebook testuje nowy wygląd serwisu

Recommended Posts

Facebook stopniowo udostępnia swoim użytkownikom możliwość przetestowania nowego wyglądu serwisu w wersji na komputery osobiste. Odświeżony interfejs prezentuje się ładnie i przejrzyście oraz nadaje portalowi bardziej współczesnego wyglądu. Dopasowuje się on do całej szerokości ekranu (lub okna przeglądarki) i wypełnia go w całości. Po lewej stronie mamy link do naszego profilu oraz rozwijany panel nawigacyjny po serwisie, a pod nim skróty do stron, grup i gier. Na górnej belce pojawiły się ikony znane z aplikacji Facebook na systemy iOS i Android, które przenoszą do strony głównej, Watch, Marketplace, grup oraz Gier. W prawym górnym rogu strony znajdują się przyciski przenoszące do profilu użytkownika, rozwijany panel wiadomości, plus, który pozwala nam tworzyć nowe strony, grupy czy ogłoszenia sprzedaży, oraz obrazek dzwoneczka, czyli powiadomienia. Zmianie uległ też interfejs samych wiadomości. Teraz w jednej chwili można wyświetlać tylko jedno okno wiadomości, a te nieaktywne przybierają postać chmurki, takiej samej jak w aplikacji Messenger na systemy mobilne. Chmurki te znajdują sięprawym dolnym kącie strony, po prawej stronie okna wiadomości.

Strona główna

W moim odczuciu najważniejsza zmianą w nowym wyglądzie strony jest wprowadzenie trybu nocnego, który zmienia klasyczny, biało-niebieski interfejs na ciemniejszy, który to z pewnością wpłynie pozytywnie na korzystanie z serwisu po zmierzchu. W moim odczuciu cały serwis zdaje się też działać sprawniej i szybciej. Serwis działa bardziej responsywnie, i tak jak wcześniej po przejściu do grup czy stron musiałem odczekać chwilę aż pojawią się informacje czy posty, tak teraz wszystko to pojawia się niemal natychmiastowo. Równie sprawnie ładują się nowe posty na naszej tablicy i w czasie jej przewijania.W czasie krótkiej interakcji z nowym wyglądem strony, nie rzuciły mi się jednak w oczy żadne inne nowe funkcje samego Facebooka

wygląd nowego okna wiadomości

Miło zobaczyć, że jeden z największych, jeśli nie największy serwis społecznościowy idzie z duchem czasu i odświeża interfejs swojego portalu. Bardziej nowoczesny oraz w moim uczuciu bardziej intuicyjny wygląd na pewno przełoży się na większą wygodę w korzystaniu z serwisu dla wielu osób, którym ta zmiana przypadnie do gustu. Choć nie ogłoszono jeszcze premiery nowego wyglądu serwisu, mam nadzieję, że nastąpi to niedługo. A jak wam podoba się nowy wygląd strony? Dostaliście już dostęp do nowej wersji? Podzielcie się swoją opinią!

obraz.thumb.png.fa716f7b095ba371561b1e3b561635bf.png

Edited by Hired

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło jest zobaczyć jakiś nowy wygląd, dark mode zawsze na plus. Szkoda tylko, że funkcjonalnie jest gorzej niż było.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.