Skocz do zawartości
MrPixel3x2

Intel 10th gen

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kiedyś czytałem to premiera miała być w okolicach kwietnia ale w obliczu aktualnych problemów z Covid-2019 nie wiadmo jak to się potoczy i czy premiera nie zostanie przesunięta... Generalnie zmiana w 10 generacji będzie istotna - wszystkie procki mają otrzymać HT, to co teraz było I9 będzie I7 (cena myślę adekwatnie niższa). Z tego powodu albo bym się wstrzymał z Intelem (ponieważ procki z 9 generacji sporo stracą na cenie) albo szedł teraz w Ryzena 3700X lub 3800X, który niedawno był z fajnymi obniżkami, czyli prawie cena 3700X. Jak masz większy budżet to R9 3900X też teraz ma dobrą cenę - poniżej 2k zszedł a jest to CPU ze sporym zapasem mocy, na kilka lat powinien starczyć. Nikt nie ma magicznej kuli aby przewidzieć przyszłość ale na dzień dzisiejszy widać, że dolar poszedł drastycznie w górę i co za tym idzie jak obecne zapasy się wyprzedadzą to odnotujemy istotną podwyżkę cen podzespołów komputerowych - o ile się wyprzedadzą, ponieważ obecna sytuacja nie zachęca ludzi do wydawania pieniędzy i możliwe, że tak szybko to co obecnie jest na półkach się nie wyprzeda... Oczywiście wszystko co napisałem to tylko moje osobiste przypuszczenia, nie jestem analitykiem z firmy dystrybuującej sprzęt komputerowy. :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrPixel3x2 napisał:

Cześć, czy warto czekać na Comet Lake w desktopach? Jak myślicie kiedy będą do kupienia? Pozdrawiam

Pytanie w stylu, kto mi powróży. Czy będą coś warte, pokażą testy, kiedy będą, jak Intel ogłoś ich premierę oficjalną.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrPixel3x2 napisał:

Cześć, czy warto czekać na Comet Lake w desktopach? 

pierwsze pytanie jaki masz budżet [ bo i warto by poczekać na nowe karty graficzne] - jak mały to szału nie zrobisz

jak do gier to bym poczekał

niby mają być kwiecień - czerwiec [jak intel w kulki nie poleci, pierwotnie to zapowiadał że miał być styczeń ale olali ludzi.]

ale może być obsuwa przez pandemię

ogólnie to jakieś przebłyski o procach się pojawiają ale nic o płytach więc pewnie jeszcze poczekamy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kometa w desktopie to poza HT we wszystkim od I3 po I9 i I9 10C/20T nie wiele zmienia w stosunku do tego co jest , wydajność na niemal tym samym poziomie co CFL/CFLR .

Konkretniejsze zmiany to dopiero będą przy okazji kolejnej rodziny tzn. Rocket Lake , ulepszenia z mobilnych Icy Lake/Tiger Lake 10 nm + stary proces technologiczny 14 nm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@MrPixel3x2 Warto dla samego wydluzajacego sensowny zywot procka hyperthreadingu. Zwlaszcza w przypadku brania jednostek slabszych niz i9 (a i ten dostanie teraz 10 rdzeni i 20 watkow za niewiele wyzsza cene). Rewolucji cenowej nie bedzie, ale byc moze z ich premiera potanieja swietne procki AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...