Skocz do zawartości
AIberto

Czy i5-4440 i platforma na 1150 jest jeszcze coś warta w 2020r?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nadeszła dla mnie chwila, gdy ustatkować się trzeba i wracam do korzeni, tj do stacjonarki. Zanim zakupię coś nowego rozważyć chciałem opcje używane i tu jak zwykle niezawodny szfagier przyszedł z pomocą i zaoferował za kilka pln stację wycofaną z pracy biurowej.

Stacja DELL - procesor i5-4440 (pozostałe parametry skrzynki nie ważne dla mojego pytania)

Chciałbym posiąść stację do zadań zarówno typowo domowych/internet i media, ale i do pracy (środowisko AutoCAD i pochodne, projektowanie budowlane). Czy komputer z takim sercem doposażony w ssd klasy 'crucial', zapewni jeszcze odpowiednią płynność przy wymienionych wyżej zadaniach? Nie toleruję żadnych lagów od komputera przy tego typu zadaniach, więc stąd pytanie czy warto poświęcać parę złotych, czy lepiej to co miałbym tutaj wydać dołożyć do np lepszego zasilacza w nowym? :)

Jeżeli doszłoby do zakupu, oddzielną kwestią w kolejnym etapie byłaby moja próba dołożenia jakiegoś dedykowanego gpu (jaki jest maks żeby nie dusiła się przez cpu?) dla upgrejdu monitora do 4k (rozdzielczość ta ma być wykorzystywana do cada właśnie + media) i aby czasem pograć (o ile jeszcze się na tym sprzęcie da, ale tutaj mowa o FHD).

Edytowane przez AIberto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...