Jump to content
Sign in to follow this  
Hired

Doom Eternal podczas premiery zawierał plik wykonawczy pozbawiony zabezpieczenia Denuvo!

Recommended Posts

Jak donosi portal Ars Technika, podczas wydawania swojej najnowszej gry, Doom Eternal, studio Bethesda popełniło faux pas i do plików z grą dołączony został plik .exe pozbawiony zabezpieczeń DRM. Rzecz o której mowa można było znaleźć w folderze "Original", który pobierał się wraz z grą podczas jej premiery 20 marca.

Jeszcze przed premierą swojej gry, Bethesda zapowiedziała, że nowa odsłona Dooma zawierać będzie zabezpieczenie Denuvo. Te oprogramowanie antypirackie miało szansę zabezpieczyć firmę przed pirackimi wersjami gry, przynajmniej w czasie po premierze, w którym generowane są zazwyczaj największe zyski ze sprzedaży produktu. Niestety, przez niedopatrzenie, do premierowej wersji gry został dołączony ważący 67MB plik, pozbawiony zapowiedzianych zabezpieczeń. Według doniesień, kopiując ten plik do głównego folderu z grą i podmieniając ważący 370MB plik wykonawczy zawierający Denuvo, możliwe było uruchomienie gry z całkowitym pominięciem DRM. Jednak żeby móc zagrać, nadal wymagane było zalogowanie się do konta, do którego przypisana była gra.

Podobno błąd został już załatany przez aktualizację, a sam plik pozbawiony zabezpieczeń zniknął z folderu z grą. Jednakże czas dany grupom crackerskim wystarczył, by udostępnić w sieci piracką wersję gry.

Dla przypomnienia - nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Bethesda wypuściła swoją grę w wersji bez zabezpieczeń. Wydana w zeszłym roku gra Rage 2 początkowo również pozbawiona była Denuvo, a na krótko po premierze, firma zdecydowała się usunąć na dobre to zabezpieczenie z gry. Czy to samo czeka Dooma? To się jeszcze okaże.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.