Skocz do zawartości
tom256

Jaka pasta termoprzeodząca

Rekomendowane odpowiedzi

Skończył mi się Gelid GC-Extreme i szukam nowej pasty.

Gelid ponoć traci z czasem na wydajności. Chciałbym aby pasta wytrzymała kilka lat, już nie bawi mnie rozkręcanie sprzętu co pól roku.

Celuję raczej w górną półkę.
Zastanawiałem się nad: 
Thermal Grizzly Aeronaut

Jakieś sugestie, porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid z czasem traci na skuteczności?Pierwsze słyszę.Za to w necie można spotkać dość powszechne info że Krayonauta na potęgę piracą i nie ma pewności co kupujesz gdzie byś tej pasty nie kupił tak "pięknie" wszystko jest podrobione.Także ten :-).

Akurat ja używałem Pactum 2 oraz Gelida Extreme i Pactum 2 spokojnie trzymało temp 1,5 roczku i to samo Gelid Extrteme.ZERO ZMIAN TEMP na gorsze.Zmieniłem akurat tydzień temu pastę i Gelid nadal po półtora roku był plastyczny.Nic się nie wykruszał przy czyszczeniu.A to już nam sporo mówi o jakości pasty.Także ja z Gelidem problemu nie mam.Zostało mi już Pactum 2 na zmianę pasty(nowa Fera na na starym PC i Fortis na nowy) i zastanawiam się co kupię za rok powiedzmy i wychodzi mi że to będzie Pactum 2 lub Gelid.Fakt faktem ja pastę na procku zmieniam po 1,5 roku a nie po 3 latach bo dla mnie to extremum jakieś.Moim zdaniem masz złe nastawienie do tej kwestii :-).Ja nie wierzę żadną pastę która wytrzyma te 3 lata a już na pewno nikt nie da mi gwarancji że nie trafię na jakąś lipną serię wypuszczoną przez najlepszą nawet firmę.Albo podróbkę jak w przypadku KryonautaJeśli jednak upierasz się żeby zmieniać pastę na procku zmieniać po tych 3 latach to brałbym Pactum 2.Colerów od SPC ludzie kupują setkami i SPC musi dbać o jakość pasty dołączonej do ich chłodzenia.Na twoim miejscu tego bym się trzymał.Najbezpieczniejsza opcja moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kronan napisał:

Za to w necie można spotkać dość powszechne info że Krayonauta na potęgę piracą i nie ma pewności co kupujesz gdzie byś tej pasty nie kupił tak "pięknie" wszystko jest podrobione.Także ten :-)

No to Hydronaut i po kłopocie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pasty, która by wytrzymała kilka lat bez pogorszenia wydajności.

Der8auer, założyciel Thermal Grizzly to tłumaczył. Rzecz nawet nie jest w tym, że pasta traci właściwości, tylko z biegiem czasu jest coraz bardziej wypychana w kierunku boków IHS.

Jedyne co możesz zrobić, to dać pada Carbonaut - jego wyjściowa wydajność nie jest mega-ekstra na starcie, ale jest przyzwoita i nie pogarsza się wraz z upływem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, B@nita napisał:

Kupić tanią bo po co przepłacać. Ile mniej uzyskacie na tych miśkach? 1-2 stopnie?? Zwykła mx-2 w zupełności wystarczy a pewno wytrzyma dłużej niż te haj-endowe wynalazki.

Czasami te 2 stopnie może mieć sens jak wymieniasz pastę np. w ultrabooku.  MX2 mam jeszcze zapas w strzykawce. Ma chyba ponad 10 lat i jest wciąż ok.

5 godzin temu, Kronan napisał:

Gelid z czasem traci na skuteczności?Pierwsze słyszę.Za to w necie można spotkać dość powszechne info że Krayonauta na potęgę piracą i nie ma pewności co kupujesz gdzie byś tej pasty nie kupił tak "pięknie" wszystko jest podrobione.Także ten :-).

Znalazłem na sieci przynajmniej kilka opinii. Tez nie zauważyłem widocznej degradacji, ale też nie robiłem przed i po żadnych testów. Moja stara Gelid trochą juz wyschnęła w pojemniczku ale mam ją chyba 10 lat. Z tym ze to raczej dobrze świadczy o paście.

 

4 godziny temu, spavatch napisał:

No to Hydronaut i po kłopocie ;))

Poczytam i chyba sie skuszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@B@nita Troszke wiecej niz 1-2 stopnie. Przy najgorszych nawet i pod 20. Nierozsadnym jest oszczedzac pareanascie zlotych na pascie wymienianej raz na dwa lata, kiedy slaba pasta przez caly czas obniza potencjal czesci, za ktore zaplaciles setki czy tysiace. A nawet jesli przelkniesz temperatury, to odbije sie to na glosnosci pracy komputera. @tom256 Bierz Grizzly Kryonaut od budzacego zaufanie duzego dostawcy typu morele czy xkom. Kraza w sieci podejrzenia o fake'i Kryonaut. Sam ostatnio skusilem sie na 7 zlotych tanszego gramca Kryonaut z HardPC i po otwarciu saszetki zdziwila mnie zmiana opakowania tubki. Producenci czasem zmieniaja opakowania, ale znalazlem cos takiego i wygladajacego dokladnie tak jak moja: https://www.vortez.net/news_story/der8auer_calls_out_fake_thermal_grizzly_kryonaut.html

Pasta spisuje sie na ten moment swietnie, ale zmienialem cooler na mocniejszy, wiec nie mam porownania.

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kryonaut jest dobrą pastą. Ja jeszcze polecam te pasty, które dodaje SPC do swoich chłodzeń. Chyba to jest pactum

Jak pastę będziesz wymieniać raz na ruski rok, to będzie git :D 

Ja u siebie mam jakiego cooler mastera, który był wymieniany może z 1.5 roku temu i na swoim i5 4430 podczas normalnej pracy zawsze mam 40 stopni. 

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@roar.RAR W moim przypadku po przesiadce z SPC Pactum-2 na Kryonaut zanotowalem poprawe o 5C oraz - co jeszcze wazniejsze - zmiejszyly sie gwaltowne wahania temperatur i zwiazane z nimi szalenstwa coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...