Skocz do zawartości
Pioter22

Kupić laptopa czy składać kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jestem totalnie zielony w sprawach komputerów. Wiadomo gram dużo ale totalnie nie jestem na czasie z tym co kupować. Stąd moje pytanie co lepsze dla mnie osoby, która ma już no powiedzmy dość starego Lenovo G510, czy kupić lapka gamingowego czy składać komputer bo tym akurat problemu bym nie miał bo znam osoby które mi pomogą. Moje jakieś wymagania to 16 GB RAM, 480 GB pamięci, jakaś fajna karta graficzna, i brak dużych spadków fps przy trochę lepszych tytułach i ustawieniach. Budżet to gdzieś od 1000 do max 2300 zł. Dzięki za pomoc i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto do gier to przy tym budżecie chyba jednak konsola lepiej wychodzi

Albo ten zestaw za 1600 z PPC (po dołożeniu obudowy i klamotów i najtańszego monitora może się zmieści)

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2020?page=0,2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Pioter22Ogolem twoj budzet jest za maly, by czegokolwiek wymagac. Na moje oko najlepiej wyjdziesz kupujac konsole typu PS4 Pro czy Xbox One X. Pograsz na nich w nowosci przez najblizsze 2, w przypadku Xboxa 3 lata. 

Druga opcja jest skladany pecet. Zeby gry chodzily i wygladaly na nim lepiej niz na konsoli - tylko z czesci uzywanych.

Gamingowe laptopy to nadal luksusowa fanaberia, ktora kosztuje niewspolmiernie duzo do oferowanej wydajnosci wzgledem porownywalnego peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michaelius napisał:

Czysto do gier to przy tym budżecie chyba jednak konsola lepiej wychodzi

Albo ten zestaw za 1600 z PPC (po dołożeniu obudowy i klamotów i najtańszego monitora może się zmieści)

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2020?page=0,2

 

Monitor mam bo mam go nawet do laptopa podłączonego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blood_brother napisał:

Te 2300zł to z obudową i peryferiami, czy za same bebechy?  W kwestii laptopa, zwłaszcza gamingowego, to w tym budżecie raczej bez szans, chyba, że jakiś starszy używany to moooże.

Chodzi o bebechy i obudowę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w takim wypadku albo konsola, jak już zostało wspomniane, albo przykładowy zestaw za 2000zł z PPC, ewentualnie jeżeli oszczędzisz na obudowie trochę to może spróbować wepchnąć GTX'a 1650 Super zamiast RX'a 570, jednak przy dynamicznych ostatnio zmianach cen, i tak to może być trudne. O 16GB ramu w tym budżecie możesz zapomnieć. Nie wiem, jakie masz oczekiwania od kompa, ale jeżeli wystarczają Ci ustawienia najwyżej średnie z fpsem bliżej 30 niż 60, to można złożyć coś takiego. Jakbyś miał budżet o tysiąc złotych wyższy to można by coś fajnego z tego już złożyć, ale wiem, że budżety nie są z gumy :) Możesz złożyć też zestaw na używanych podzespołach, ale myślę, że dużo wydajniejszy od nowego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blood_brother napisał:

Moim zdaniem, w takim wypadku albo konsola, jak już zostało wspomniane, albo przykładowy zestaw za 2000zł z PPC, ewentualnie jeżeli oszczędzisz na obudowie trochę to może spróbować wepchnąć GTX'a 1650 Super zamiast RX'a 570, jednak przy dynamicznych ostatnio zmianach cen, i tak to może być trudne. O 16GB ramu w tym budżecie możesz zapomnieć. Nie wiem, jakie masz oczekiwania od kompa, ale jeżeli wystarczają Ci ustawienia najwyżej średnie z fpsem bliżej 30 niż 60, to można złożyć coś takiego. Jakbyś miał budżet o tysiąc złotych wyższy to można by coś fajnego z tego już złożyć, ale wiem, że budżety nie są z gumy :) Możesz złożyć też zestaw na używanych podzespołach, ale myślę, że dużo wydajniejszy od nowego nie będzie.

A oprócz GTX 1650 to jakie części jeszcze możesz polecić? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, blood_brother napisał:

Masz na głównej stronie PPC gotowe zestawy w określonych budżetach. Nimi bym się przede wszystkim sugerował.

https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe

Jeśli chodzi o ceny, to można poszukać w innych sklepach niż sugerowany. Z reguły da się urwać parę groszy.

Ok dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...