Skocz do zawartości
Oli2009

Jak ustawić stałe 5GHz na i7 9700K + MSI Z390 Gaming Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mój zestaw to i7 9700K + Noctua NH-D14 + MSI Z390 Gaming Plus + Gskill Ripjaws 3200MHz CL16, zasilacz Corsair AX850W.

Mam pytanie dotyczące powyższego zestawu, czy jest możliwość ustawieni na tej płycie stałego taktowania 5Ghz?

Mam wrażenie, że już przerobiłem wszystkie możliwe kombinacje ustawień biosu, ale jedynie co mi się udało, to skakanie procesora z 4700hz do 5000hz.

Obecnie procesor ma napięcie 1,335v, temperatury rdzeni staram się aby nie przekraczały 90'C.

Nie robiłem flashu płyty, pamięci ustawiłem na sztywno - wpisałem takie wartości jakie przewiduje producent, czy może powinienem wszystko dać na auto z wyjątkiem napięcia kości pamięci? .... nie wiem, jak to zrobić, potrzebuję Waszej pomocy.

 

Jeśli jest ktoś kto ma taki sam zestaw i wie krok po kroku jak to ustawić na stałe 5GHz, to bardzo proszę o pomoc.

20200324_055754_resized_1.jpg

20200324_055957_resized_1.jpg

20200324_060244_resized_1.jpg

20200324_055737_resized.jpg

Edytowane przez Oli2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4700 MHz masz w określonych przypadkach? w spoczynku zegar spada do 4700 czy niżej, np 800 (wątpię, funkcje oszczędzania wyglądają na wyłączone)? bo jak cpu wykonuje instrukcje AVX, to jego taktowanie spada do 4700 MHz (masz ustawiony offset -3)

ustawiłeś vcore cpu na 1,335 V, ale loadline calibration podbija je do 1,348 V (nie wiem, czym jest cpu lite load mode_1)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, dzięki Panowie za odpowiedz, bo już się przestraszyłem ze forum PurePC jest off ;)

Generalnie moje ustawienia do OC znalazłem na YouTube prezentowane przez gości w firmowej koszulce MSI.

Ok, mogę wyłączyć thermal monitor, ale co to zmieni w skakaniu taktowania cpu? Nie będzie przechodził w tryb eko?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Oli2009 said:

Uff, dzięki Panowie za odpowiedz, bo już się przestraszyłem ze forum PurePC jest off ;)

Generalnie moje ustawienia do OC znalazłem na YouTube prezentowane przez gości w firmowej koszulce MSI.

Ok, mogę wyłączyć thermal monitor, ale co to zmieni w skakaniu taktowania cpu? Nie będzie przechodził w tryb eko?

 

Ludzie na innych forach mieli z tą opcją problemy , może zrzuca zegary gdy osiągnie jakąs temp niezależnie od innych ustawień , warto sprawdzić w każdym razie

no i bankowo a nie zauważyłem wcześniej intel speed shift - disabled

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 21:00, mrcszyman napisał:

te 4700 MHz masz w określonych przypadkach? w spoczynku zegar spada do 4700 czy niżej, np 800 (wątpię, funkcje oszczędzania wyglądają na wyłączone)? bo jak cpu wykonuje instrukcje AVX, to jego taktowanie spada do 4700 MHz (masz ustawiony offset -3)

ustawiłeś vcore cpu na 1,335 V, ale loadline calibration podbija je do 1,348 V (nie wiem, czym jest cpu lite load mode_1)

 

takty cpu ma do 4700 do 5000, niżej nie spada, np w 3dmarku 11 (stary wiem) przelatuje pierwsze 3-4 testy na stałym 5000.

jak cpu wykonuje instrukcje AVX, to jego taktowanie spada do 4700 MHz (masz ustawiony offset -3) - to jak tu mam ustawić ? na ZERO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, masin napisał:

Ludzie na innych forach mieli z tą opcją problemy , może zrzuca zegary gdy osiągnie jakąs temp niezależnie od innych ustawień , warto sprawdzić w każdym razie

no i bankowo a nie zauważyłem wcześniej intel speed shift - disabled

jest intel speed shift - disabled :) ustawiłem, ale core sobie skacze dalej 47-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wracam do tematu, bo nawet po wgraniu najnowszego biosu płyty nadal nie potrafię ustawić STAŁEGO taktowania procesora.

Czy to będzie 47, 48, 49 czy 5000, to i tak zegary skaczą, czasem między 47-50, czasem od 42 do50. Próbowałem różnych kombinacji, ale nic z tego nie wynika.

MOJA WIELKA PROŚBA. Czy jest jeden śmiałek, który potrafi taką sztuczkę, aby ustawić taka kombinację w biosie, aby było stałe taktowanie np. 4800 ??? Szczerze, ja się już poddałem, bo chyba robiłem wszelkie możliwe kombinacje ustawień biosu.

Edytowane przez Oli2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możne spróbuj wszystko na auto [ram, napięcia itp] i tylko mnożnikiem podkręć proca na wszystkich rdzeniach stopniowo na 4800 potem te magiczne 5000 [zobacz czy to w ogóle ruszy] - wszystko typu: turbo, oszczędzanie energii i inne takie wyłaczone

jakoś to tak wygląda jakby zrzucał taktowanie bo się coś przegrzewa przy 5GHz albo jakiś limit się włącza [może to płyta?]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko na AUTO bo napiecia procka nie ustawia sie na auto.... jak masz tak pisać Ajbak to daruj sobie doradzanie, bo przez takie porady autor może uszkodzić sobie sprzęt.

Oli2009 procek prockowi nie równy i nie masz gwarancji, ze Twoja sztuka ma robić 5GHz. Być może, że Twoja sztuka nie zrobi więcej niż 4,7GHz i będziesz musiał sie z tym pogodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, orlontko napisał:

Nie wszystko na AUTO bo napiecia procka nie ustawia sie na auto.... , bo przez takie porady autor może uszkodzić sobie sprzęt.

przestań pisać głupoty 

i czytaj ze zrozumieniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...