Skocz do zawartości
kostek8

Monitor >27" 1440p LC32JG50QQUXEN pytanie po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poproszę o poradę co zakupić. W tej chwili używam Samsunga 27" 1080 p zakrzywionego takiego jak tu:  https://www.morele.net/monitor-samsung-s27d590cs-ls27d590cs-en-690876/

Ponieważ zakupiłem RTX 2070 i na TV w 4k nie wszystkie tytuły (3D - Wolcen/Wiedźmin 3) które mnie interesują są płynnie wyświetlane chciałem jako dodatek zakupić monitor z 1440p. Inne zastosowania przeglądanie stron i większość czasu MTG Arena. Ponieważ część z tych gier nie obsługuje 21:9 więc wolę klasyczne proporcje.

Zakładam że wymóg posiadania głośników nie jest już tak istotny. Na jakość obrazu czy kolorów nie narzekałem.

W pierwszym impulsie szukałem czegoś co ma identyczne mocowanie a więc LC32JG50QQUXEN ale później skusiły mnie myśli żeby sprawdzić wyższe modele no i zaczęła się niepewność bo nie wiem co więcej zaoferują. Na zdjęciu widać to co mam obecnie.

Budżet: nie muszę wydawać całego ale powiedzmy że te okolice 2k to max - chyba że dostanę dużo dodając powiedzmy te 100 zł. 

IMAG3188.jpg

IMAG3189.jpg

Edit:

Zastanawiam się jeszcze nad jednym, bo ten obecny monitor nie odstaje od płyty zbyt dużo jak widać na zdjęciu...

Pominąłem na chwilę kwestię finansową i popatrzyłem na polecany Samsung LC32HQ70QQUXEN ale martwi mnie to jak wygląda ta kwestia odstępu od ścianki Wygląda na to że byłby chyba bardziej wysunięty od przodu. Patrzę na to zdjęcie z boku i wygląda to na "kobyłę" https://www.morele.net/monitor-samsung-lc32hg70qquxen-978258/

Możecie coś innego polecić ?

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ponownie otwieram temat - poproszę o podpowiedź - natrafiłem na paskudną cechą monitora, która daje w kość po zakończeniu pracy ze sprzętem. 
Monitor jest podłączony do komputera za pomocą kabla Display port i chwilę po zakończeniu pracy z kompem automatycznie zamiast wygasić ekran to świeci na "czarno" i zamiast przejść w tryb uśpienia lub wyłączyć się stale przerzuca źródła w poszukiwaniu obrazu. Poprzedni monitor był w tej kwestii "bezobsługowy" (też łączony po DP). W tym zwykle zapominam o wyłączeniu i jak kładę się spać po zakończeniu pracy muszę podnosić się za moment i przez kilka sekund trzymać wciśnięty przycisk jog monitora aby go wyłączyć. Jest jakieś rozwiązanie ?

Dla spragnionych opinii - w zasadzie nie mam poza powyższym uwag do sprzętu - same kolory są ok - trzeba było tylko troszkę podłubać przy ustawieniach aby uzyskać właściwą ostrość obrazu. Mocowanie w tym modelu było rozmieszczone inaczej niż w poprzednim więc ciutkę bardziej "odstaje" on od ścianki. Samo umiejscowienie przycisku pod spodem z jednej strony nie psuje estetyki ale z drugiej jeśli za każdym razem trzeba go włączać i wyłączać po zakończeniu pracy nie za bardzo się sprawdza. 

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...