Jump to content
Sign in to follow this  
lemo220

Komputer do 1500zl

Recommended Posts

Cześć, szukam jakiegoś komputera do 1500zl. Najlepiej jakieś rzeczy z outletow lub używane. Ktoś jest w stanie polecić w co celować albo czego szukać? Zależy mi głównie na płynnym graniu w bdo oraz Lola. 

Znalazłem na niemieckim Amazonie takie coś ale śmierdzi na kilometr podstępem z cena niewiele ponad 200 euro za taki sprzęt. 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01NAU82BU/ref=dp_olp_all_mbc?ie=UTF8&condition=all

Z góry dzięki za pomoc 

Godzinę temu, lemo220 napisał:

Cześć, szukam jakiegoś komputera do 1500zl. Najlepiej jakieś rzeczy z outletow lub używane. Ktoś jest w stanie polecić w co celować albo czego szukać? Zależy mi głównie na płynnym graniu w bdo oraz Lola. 

Znalazłem na niemieckim Amazonie takie coś ale śmierdzi na kilometr podstępem z cena niewiele ponad 200 euro za taki sprzęt. 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01NAU82BU/ref=dp_olp_all_mbc?ie=UTF8&condition=all

Z góry dzięki za pomoc 

Sama karta normalnie kosztuje więcej niż ten zestaw więc to oczywiście scam

1500 zł to trochę niezręczny budżet, tym bardziej teraz w czasie epidemii.

Na głównej stronie masz zestaw Ryzen 3 1200 za 1600 zł. Zamiast nowego rx 560 szukałbym używanego rx 570, powinny być w tej samej cenie. Do tego obudowa za jakieś 150zł. Więc troche ponad budżet.

Możesz też rozważyć zestaw na athlonie 3000g albo ryzen 3 3200g. Oba mają zintegrowaną kartę graficzna, do gier typu lol powinno wystarczyć.

@lemo220 W tym budzecie nie szedlbym w nowe czesci, a kupil uzywana skrzynke na OLX. Za 1500 PLN bez problemu dorwiesz paroletnia i5, 16 GB RAMu, jakies 970/1060 6GB i przy pomyslnych wiatrach moze dysk SSD. Czyli sprzecior, na ktorym zagrasz nawet pewnie w Cyberpunka. Oczywiscie bez wodotryskow graficznych i pewnie w 30 klatkach, ale jest to jak najbardziej poziom sprzetu do najnowszych gier dla osob, ktorym nie przeszkadzaja srednie ustawienia graficzne.

dzięki za odpowiedzi. Znalazłem takie coś:

Karta graficzna MSI RX 580 ARMOR 8GB GDDR5 256bit (RX 580 ARMOR 8G)

AMD ryzen 5 2600

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)

Obudowa Logic Concept B26 (AT-B026-10-0000000-0002)

za 1150zł. Czy to jest dobra cena za taki zestaw? Wszystko oczywiście używane ale w dobrym stanie. Do tego myślałem żeby dobrać 8gb ramu, ewentualnie 16 jeśli gdzieś złapie oraz płytę główną. Dysk ssd posiadam z poprzedniego kompa. Myślicie, że to pozwoli na komfortowe granie? :D

6 rdzeniowy ryzen i karta pokroju rx570/580 to zestaw na którym komfortowo pograsz we wszystko przez jakiś czas.

Trochę dziwne ze ktoś to sprzedaje to bez płyty i ramu ale ok. Będziesz miał to jak sprawdzić? Zestaw ma taką cene ile jest mniej więcej wart. Jest jakaś gwarancja na któryś z podzespołów? Supremo L2 ma normalnie 5 lat.

procesor jakieś 440zł (za tyle można mieć nowy R5 1600 AF który jest praktycznie taki sam),

karta 550zł , (ktoś na allegro sprzedaje wersje nitro+ za 600zł)

zasilacz jakieś 170zł ( nówka jest za 250zł)

obudowa 50zł, trochę piekarnik ale jak zamontujesz wentylator na boczną obudowę z jakimś filtrem żeby kurz się nie sypał to przynajmniej karta będzie mogła oddychać.

Kurcze, właśnie napaliłem się na to co napisałem wcześniej ale gość przestał odpisywać jak spytałem o gwarancję :/ chyba będę musiał pojedynczo po allegro poszukać kart graficznych. Ktoś może mi powiedzieć czy jest jakiś sposob aby sprawdzić czy dana karta nie jest zajechana albo z koparki? I czy celować w tego RX 580 8gb? Jest kilka ofert na allegro za 500-600zl tylko boję się, że właśnie będzie zajechana strasznie. Albo może są jakieś modele chętniej wykorzystywane do kopania, a jakieś mniej chętnie? 

Znalazłem jakiegoś ryzen 5 2600 za 400zl albo jak topdog pisał, 5 1600 AF za 440zl, do tego płyta b450m-hdv za 200zl, ram DDR 8gb 3200mhz to około 200zl, obudowa i zasilacz to myślę że około 250zl się uda zamknąć jakieś używane albo z outletow więc zostaje około 500zl +/- za karte. 

Dzięki wszystkim za pomoc! 

3 godziny temu, lemo220 napisał:

Kurcze, właśnie napaliłem się na to co napisałem wcześniej ale gość przestał odpisywać jak spytałem o gwarancję :/ chyba będę musiał pojedynczo po allegro poszukać kart graficznych. Ktoś może mi powiedzieć czy jest jakiś sposob aby sprawdzić czy dana karta nie jest zajechana albo z koparki? I czy celować w tego RX 580 8gb? Jest kilka ofert na allegro za 500-600zl tylko boję się, że właśnie będzie zajechana strasznie. Albo może są jakieś modele chętniej wykorzystywane do kopania, a jakieś mniej chętnie? 

Znalazłem jakiegoś ryzen 5 2600 za 400zl albo jak topdog pisał, 5 1600 AF za 440zl, do tego płyta b450m-hdv za 200zl, ram DDR 8gb 3200mhz to około 200zl, obudowa i zasilacz to myślę że około 250zl się uda zamknąć jakieś używane albo z outletow więc zostaje około 500zl +/- za karte. 

Dzięki wszystkim za pomoc! 

Jak ktoś sprzedaje więcej niż jedną używaną kartę to jest ona z koparki. W budżecie do 600zł masz wybór miedzy rx 570/580 4/8gb albo gtx 1060 6gb (wersji 3gb bym nie dotykał). Nic innego raczej się nie opłaca przy obecnej cenie polarisów chyba że ktoś ci sprzeda gtx 970 za 300zł.

Jak będziesz kupował płytę to pamiętaj żeby mieć możliwość rozbudowy do 16gb ram. Jak bierzesz płytę z dwoma slotami na ram to najlepiej już teraz brać 2x8gb (co najmniej 3000mhz) żeby to działało w dual channel.

• Upvote 1

Do takiej skrzyni https://allegro.pl/oferta/lenovo-m92p-tw-i5-3470-3-2ghz-8gb-240ssd-bn-win10-8902616101 wsadzasz np. gtx 1050 4gb. Ale nie wiem nie znam się akurat za dobrze na kartach graficznych, pewnie są jakieś lepsze.   a jak kiedyś będzie problem z zasilaczem to normalny atxowy można wrzucić tylko trzeba mieć przejściówkę https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-zasilacza-14pin-24pin-lenovo-i6823008773.html 

A sprzęcik niezły i5-3gen wystarczy ramu można dorzucić nawet i do 32gb, legalny system (o ile ma to znaczenie).