Skocz do zawartości
konradekhejterek

Upgrade gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje wymienić kartę graficzna 1060 6gb. Zastanawiam się nad 2060 super, natomiast mam wątpliwości czy mój i3 8350k@4,5ghz nie będzie bottleneckiem i czy zasilacz jest odpowiedni, co myślicie?

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-8-600w-bn242-773216/

Edytowane przez konradekhejterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ok jeśli nie ma sygnałów ze jest z nim coś nie tak to można na tym spokojnie uciągnąć 2060S

procesor do 2060S jest słaby bo to karta która nawet w 1440p jest w stanie zapewnić średni fps powyżej 60 w nowych grach,z prockiem może być rożnie,zależy w co grasz i na jakiej rozdzielczości.Większość gier np. z testów purepc go zamorduje niezależnie od rozdzielczości.

 

Ja to wolałbym 2060 (1500zł) i upgrade do 9600kf zamiast rzucać 2060S na 8350k bo procesorowy stuttering w grach jest nie do zniesienia

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak na prawdę zależy w jakie gry grasz. Jedna będzie miała bottleneck, a druga nie... Jak już chcesz iść w RTX to minimum 2060S, ale to koniecznie wymaga wymiany CPU. 

Albo 5700xt, ale ta karta ma swoje humorki przez sterowniki, ale sytuacja powinna ogarnąć się za jakiś czas. 

Jaką masz płytę główną? Może coś wymyślimy. 

Poza tym jeśli ci się nie pali ze zmianą gpu, to poczekaj tak z dwa miesiące, aż ceny na rynku się ogarną.. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram tylko na 1080p i w większości mało wymagające fpsy. Pomysł padł, bo w cod warzone nie osiągam przynajmniej 144fps, tylko w okolicach 90. Obciążenie procka dochodzi do 80% natomiast gpu w tej grze cały czas 99%

Moja płyta to gigabyte z370 k3

Edytowane przez konradekhejterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę możesz brać , w  przyszłości zmieniasz procka na I5 czy nawet I7 6c/8c i gotowe .

Twoja płyta obsłuży procki z 8 i 9 ,,generacji'' , możliwe że bios trzeba będzie zaktualizować w razie czego .

Obecny I3 to tak na prawdę I5 7600K a 4 rdzenie w obecnych grach to za mało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...