Skocz do zawartości
virto

nowy zestaw - problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem zestaw jak niżej.

 

Procesor - AMD Ryzen 9 3900X

Płyta główna - MSI MEG X570 UNIFY

Pamięci - CRUClAL Ballistix RGB 16GB Kit (2 x 8GB) DDR4-3600 - BL2K8G36C16U4BL

PSU -  Corsair RMx 750W 80 Plus Gold

Dysk - Corsair SSD 550GB Force MP600 M.2 NVMe PCIe Gen. 4x4

Karta graficzna - MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB - już miałem wcześniej

 

Po złożeniu i podpięciu zasilania płyta się uruchamia, ale się nie bootuje  (na monitorze zero reakcji). Dodatkowo na płycie jest błąd 0d. Instrukcja do płyty za wiele nie mówi na temat tego błędu (Reserved for future AMI SEC error codes). 

Próbowałem już uruchamiać bez dysku, M.2, z jedną kością ram. czy pod starym zasilaczem. Za każdym razem ten sam błąd. Czy możliwe jest, że pamięci gryzą się z procesorem i tu leży problem, czy to coś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1735952-msi-meg-x570-unify-overclocking-discussion-thread-21.html#post28250366

KLIK

Wygląda na błąd pamięci. Płyta nie możne ich zainicjować i skonfigurować przy pierwszym uruchomieniu.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wygląda na to, że problemem jest pamięć RAM. 

Założyłem nowy RAM  Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16. Przy jednej włożonej kości system się uruchamia, natomiast przy dwóch jest ten sam błąd na płycie. 

Czy wgranie nowszego biosu rozwiąże problem. Aktualnie bios pokazuje E7C35AMS.20 z 11-06-2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...