Skocz do zawartości
nnunnek

Połączenie wifi do komputera stacjonarnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuje pomocy w sprawie podłączenia komputera stacjonarnego do wifi, zmiana mieszkania uniemożliwia mi podłączenie internetu przez kabel.
Aktualnie posiadam wykupiony internet 100/100 a w speedtestach na komputerze moja prędkość rzadko przekracza 20mb, często widzę też skoki opóźnienia.
Mój aktualny router to tp link tl-wr840N a karta sieciowa to tp link tl-wn725n na usb.
I tutaj moje pytanie co może być problemem i co zmienić żeby chociaż zbliżyć się do prędkości którą faktycznie posiadam i żeby nie było dużych skoków pingu?
Komputer służy mi głównie do gier online lub pobierania ich więc jest to całkiem uciążliwe.
Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmieszczenie routera i odległość kompa od routera jak napisał ksenios  to kluczowa sprawa oraz ilość tych ścian.
Prędkości neta nie sprawdzamy przez speedtesty bo przekłamują tylko pobieranie przez FTP lub torrent.
Router nie wyrobi z tym netem jeśli masz symetryka. Tplink o którym piszesz ma port Wan 100mbps, karta wifi też budżetowa wiec na niej cudów się nie zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budżetu jakim dysponujesz, router musi mieć gigabitowe Wan i Lan oraz wifi 5ghz. Podaj budżet coś pomyślimy :)

Edit Tej ściany nie możesz przewiercić aby puścić kabel  :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pogadać z właścicielem to w końcu jedna dziura i to mała :) może sie zgodzi :)
Router tplinka C1200 lub C6 albo C7 (możesz wziąć droższy jak chcesz) + karta wifi tplinka (np T4E lub T6E) lub asua na 5Ghz i powinno hulac
Jak czujesz sie dobry w sieci i ogarniasz to w temacie Jaki router kupić był wymieniony przez @Zabuza  mikrotik HAP AC2, który  ma ogromne funkcje konfiguracji w porównaniu do tp-linka czy asusa.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router od razu do wymiany jak powiedział @orlontko + karta sieciowa. Jak masz 2 metry i jedną sciane i symetryka 100/100 to c6 wystarczy. Ewentualnie PLC ale wyjdzie podobnie. Nie ma sensu ładować wiecej pieniędzy.  Karta na pci-e bedzie dużo lepsza niż na usb. Szczególnie odczujesz różnice kiedy odleglość się zwiększ od routera, ponieważ mają anteny zewnetrzne.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta lepsza na PCI-E, zresztą @Zabuza wspomniał o tym. W karcie PCI-E masz możliwość wymiany anten ( w mało której karcie usb można wymienić anteny) i ma wysoką prędkość. Karty na PCI-E w dodatku maja radiator zainstalowany przez co karta będzie chłodniejsza i powinna być stabilniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi wyżej. Przepraszam ze pisze po tak długim czasie ale nie miałem dostępu do internetu routera jeszcze nie zakupiłem i dobrze bo pojawiła się inna sprawa mianowicie będę musiał się przenieść do pokoju który jest trochę dalej oddalony niż poprzedni odległość będzie teraz wynosiła około 8 metrów plus dwie ściany zastanawiałem się nad zakupem routera tplink archer AX10 i do tego karty sieciowej tplink archer TX3000E czy myślicie ze coś takiego da rade? Z góry dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...