Skocz do zawartości
revel001

Dokupienie pamięci RAM do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może to głupie pytanie, ale mam 8GB pamięci ram w moim laptopie, chciałbym dokupić kolejne 8. Problem w tym, że identycznej nie mogę znaleźć w żadnym sklepie.
Obecna kość to: ADATA DDR4 2133MHz
Dostępna jest kość tej samej firmy ale 2400 MHz, więc taką chciałem kupić, lecz niestety też musiałbym czekać ok. 2 tygodnie na nią i tu moje pytanie.

Czy można wsadzić pamięć innej firmy, czy lepiej poczekać te 2 tygodnie na kość ADATA 2400 MHz?
W dość dobrej cenie(taniej od ADATA) i dostępna od zaraz jest kość firmy Crucial 2666 MHz. Warto taką kupić, czy będą jakieś problemy z działaniem bądź kompatybilnością?
Ew. czy bardziej opłaca się zamiast dokładania 1 kości to po prostu kupić 2x Crucial 8GB 2666MHz a starą wyrzucić - czy byłyby jakieś znaczące różnice w działaniu?

Dziękuję z góry za pomoc.
 

Edytowane przez revel001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to lapek .

Najprościej kupić kość 2 133 mhz , nie wiadomo czy będzie działać z kością 2 400 mhz lub 2 666 mhz .

Do czego wykorzystujesz kompa że chcesz zwiększyć ilość ram , 8GB starczy do wielu rzeczy ( co prawda to 2 133 mhz SC ale zawsze coś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej 2 kości żeby chodziły dwukanałowo - większa wydajność

w razie czego kości 2666 powinny chodzić na 2133 bez problemu [może uda się ustawić niższe CL]

wszystko zależy jaki masz proc w lapku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, masz rację, że 8GB to wystarczająco w większości i tak jest u mnie przy zwykłym użytkowaniu, ale teraz często robię coś w  programach Matlab i TiA Portal i właśnie mam wrażenie, że ostatnio przy niektórych czynnościach, w tych programach zaczął mieć lekką "zadyszkę", więc chcę spróbować czy dołożenie ramu mu pomoże.

Niestety 2133MHz od ADATA nie jest do dostania w moim przypadku a kupno tej prędkości od innego producenta mija się z celem ze względu na cenę.
Zapomniałem podać model: Acer Nitro 5 an515 51 536m. Procesor to i5 7300 HQ i chyba max. tu jest 2400MHz, czyli ew. takiej pamięci musiałbym poszukać? Czy da się wsadzić tam np. 2x 2666MHz żeby pracowała na 2400?
Sorry jeśli to głupie pytania, ale pytam, bo paradoksalnie szybsze są tańsze i dostępne od razu. Dzięki bardzo też za odpowiedzi i pomoc ;)

Edytowane przez revel001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...