Skocz do zawartości
F-K-G-B

Komputer z całym zestawem za 8 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam :P

Z góry mówię, że nie do końca wiem czy jestem na dobrym dziale ponieważ jestem na telefonie i nie za bardzo idzie się połapać. Jeśli źle trafiłem to przepraszam najmocniej. 

No więc szykuje mi się zakup komputera w granicach 8 tysięcy złotych. W tej cenie skleiłem takiego stworka:

Obudowa Inter Tech-W III

Ryzen 7 3800x 

RTX 2070 S

16GB RAM od firmy crucial 3200mhz

Płyta MSI X570 pro carbon 

Zasilacz 720W od Inter Tech który pójdzie do wymiany bo jest dołączony do obudowy, więc pewnie kupię jakiegoś korsarza 750W na dniach. Jest to aż tak niebezpieczne jeżeli będę używał tego dołączonego zasilacza przez góra miesiąc zanim ogarnę zamiennik? Bo budżet i tak naderwany będzie przez to kupno i zasilacz w zestawie z obudową to okazja do przycebulenia na chwilkę. Można sobie pomyśleć "jak już się składa komputer w takiej cenie to co to za różnica wydać te kilka stów na zasilacz" ale teraz to po prostu w mojej sytuacji niemożliwe bo jestem pieniężnie nad przepaścią z tym kupnem. 

Chłodzenie Corsair H60

1TB HDD

240GB SSD

Do tego Windows 10 Pro, klawiatura, mysz, słuchawki i monitor 144hz 1080p. Tutaj dodam że zastanawiałem się nad monitorem w wyższej rozdzielczości, ale postanowiłem pójść jednak w wyższą płynność. Nie wiem czy zapomniałem czegoś istotnego... 

Jak wyżej wszystko w cenie około 8 tysięcy złotych a dokładniej 2 tysięcy euro z hakiem bo kupuję za granicą. Tutaj pytanie do was czy w tej cenie są jakieś lepsze alternatywy? I najważniejsza kwestia tego zasilacza tak właściwie bo to ziarnko soli w oku :v. Generalnie wszelkie uwagi mile widziane i jeszcze raz sorry jeśli nie trafiłem w dobry dział. Wielkie dzięki za pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po mocy to tam siedzi model Argus APS-720W , teoretycznie sprawność na poziomie 82% , zasilacz ma 2 linie +12V po 30A każda , razem 670W obciężenia na linii +12V .

Poza tym nie wiele wiadomo , firma nieznana w Polsce , niekonicznie to może być chiński szrot .

Do czego to ma być sprzęt - gry czy coś innego .

Jak do gier to zmienił bym procka na R5 3600 i płytę na B450 a zaoszczędzoną kasę dał bym w jakieś znane PSU i budę , do tego większy SSD - 480 - 512GB lub 960 - 1 TB , najlepiej NVMe .

Corsaira H60 też bym sobie odpuścił , wstawił bym tutaj porządne AC za sporo mniejszą kwotę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto brać 3800X, chyba, że znajdziesz go w promocji w cenie 3700X (to tylko 100MHz różnicy), a ewentualnie zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na pojemniejszy SSD (NVMe), imo min. ok. 500GB na obecne standardy i rosnące rozmiary gier.

Mobo, wybrałbym coś innego niż to MSI, bo ogólnie płyty MSI z X570 mają kiepskie sekcje zasilania (wyłączając wysokie modele). Przejrzyj sobie tę tabelkę pod kątem sekcji zasilania i wybierz coś. Ja wybrałem ASUS TUF X570 i na razie działa. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

Budę bym wybrał inną, chociażby dlatego, że ta jest z zasilaczem, który i tak chcesz wymienić.

Chłodzenie, tak jak Kolega wyżej wspomniał, jeżeli nie jesteś super entuzjastą chłodzenia wodnego, to weź sprawdzone AC. Dużo mniej roboty, mniejsze ryzyko uszkodzenia sprzętu (chociażby przez zalanie), a wydajność bardzo zbliżona.

Monitor tylko tak ogólnie. Jeśli do 24" to 1080p będzie spoko, jeśli coś wyżej to min. 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź b450, np gaming plus od msi, R 3600 i do tego w zupełności wystarczy fera, chociaż ja osobiście dałbym tutaj grandisa i masz święty spokój :D co do zasilacza, ja bym dał tutaj jakiegoś seasonica albo thermaltake. SSD na NVME na razie bym sobie odpuścił - ceny ich mocno poszły w górę. Jak się ceny ogarną to mógłbyś wziąć sx8200 od adaty. 

Poza tym, po co ci Win 10 Pro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 00:07, blood_brother napisał:

Wydaje mi się, że nie warto brać 3800X, chyba, że znajdziesz go w promocji w cenie 3700X (to tylko 100MHz różnicy)

Właśnie praktycznie ta sama cena jest na stronie z której to zamawiał będę. 

Co do chłodzenia to biorę je ze względów estetycznych tym bardziej że H60 jakieś dużo wydajniejsze od dobrych AC nie jest, a te wielkie metalowe bloki z wiatrakami na płycie mi się zwyczajnie nie podobają. Monitor tak jak napisałeś 24"

 

Co do windowsa to jest w pakiecie bo zamawiam z jakiegoś serwisu który składa sprzęt. Chciałem sam składać, a że znam serwis w którym się nie przepłaca - bo praktycznie tyle samo zapłaciłbym za części - to zamawiam u nich już drugiego pc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...