Skocz do zawartości
zeciak

Pomoc przy zakupie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prośba o dobranie GPU do zestawu:

image.png.ea6bfb06661a2a28404a3912ab45bc0c.png

Obecnie siedzę na  gtx 1060 6GB i zastanawiam się nad przejściem na coś nowszego, mimo nieciekawych cen. Skłaniam się ku RTX 2060 super, myślę również nad 2070 super i tutaj nasuwa się pytanie, czy nie będzie overkillem dla tego zestawu? Ogólnie chodzi o komfortowe pogranie od czasu do czasu, monitor 144 hz moja 1060 np w takim Apexie nie daje rady do końca. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

 

Edit : nie wiem jak to zrobiłem zamieszczając temat w tej kategorii, prośba o przeniesienie do :   Sprzęt i Podkręcanie > Co kupić?

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Możesz brać 2070 super.
Strata będzie na poziomie 0-8% względem lepszych procesorów, zależnie od gry.

Nic ponad to nie polecam. Wybierz też jakąś tańszą wersje z chłodzoną radiatorem sekcją zasilania i vram. Nie dopłacaj do droższych. Zrób UV skręć wentylatory żeby było cicho. Stracisz te ~5% wydajności karty, ale karta i tak jest minimalnie ponad miarę, więc lepiej tę parę stówek zaoszczędzić, a i karta będzie chodziła cicho i zmniejszysz do minimum piszczenie cewek/dźwięk elektroniki, gdzie w droższych kartach właśnie słychać głównie cewki z powodu wyższego napięcia, a u ciebie po UV i wentylatory będą cicho, i cewki też.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...