Skocz do zawartości
Esper

Po uruchomieniu komputera nie ma sygnału z obrazem na monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed reinstalacją systemu miałem taki problem, że komputer startował, robił reset i startował ponownie. Zmieniłem dysk gdzie znajduje się system z
Dysk SSD Crucial BX100 250GB SATA3 (CT250BX100SSD1)

na
Dysk wewnętrzny SSD Corsair Force MP510 480G

i teraz jest jeszcze ciekawiej, gdy odpalam komputer na monitorze mam informację brak sygnały. Monitor Dell P2418D. Po 1-4 restartach monitor załapuje. Sprawdzałem 3 różne kable displayport i hdmi, z różnych wyjść na karcie graficznej i to samo.

Windowsa mam w najnowszej wersji i chciałem zainstalować sterowniki karty graficznej od intela by sprawdzić sygnał z niej i tutaj szok. Dostaję komunikat system nie spełnia podstawowych wymagań dotyczących instalowanego oprogramowania. Pobierałem z wersje DCH jak i tą drugą (mam najnowsze wydanie windowsa 1909 kompilacja 18363.720 )

https://downloadcenter.intel.com/product/88185/Intel-Core-i5-6400-Processor-6M-Cache-up-to-3-30-GHz-


Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)

Płyta główna Gigabyte GA-B150M-D3H
Pamięć Kingston HyperX, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL14 (HX421C14FBK2/8)
Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6 MB, BOX (BX80662I56400)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 (128 bit) DVI, HDMI, 3x DP (GTX 960 2GD5T OC)

Myślałem, że to płyta główna zamówiłem więc nową Gigabyte B365M D3H ale tutaj po podłączeniu podzespołów ona w ogóle nie się nie uruchamia, dosłownie na sekundę miga dioda na laminacie, zakręci się wiatrak procesora i gaśnie. Wróciłem więc do starej płyty (w sumie przekładałem podzespoły 2x, przy okazji przeczyściłem z kurzu). Jednak nowa płyta nadal nie rusza a stara ma ten sam objaw z monitorem.

Jak określić co jest problemem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

-Po włączeniu komputera odepnij i podepnij kabel sygnałowy sprawdź czy wtedy załapie obraz albo ustaw na włącznik usypianie i uśpij go i wybudź jak nie będzie obrazu.
-Przetestuj inny monitor
-Nowa płyta może być zepsuta od nowości albo mieć pogięte piny w sockecie
-Co do iGPU to możliwe, że wyłączyłeś w biosie, jak włączyć to już znajdziesz.
-Przy odpalaniu kompa wejdź do biosu i tak kilka razy. Sprawdź czy w biosie jest ten sam problem z niewłączaniem się obrazu
 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- gdy monitor załapał już pod windowsem odpiąłem kabel 3x i za każdym razem obraz załapał od razu,

- mam inny monitor, ale bez odpowiedniego kabla, podpiąłem go pod VGA z płyty głównej i była zbieżność, jak główny monitor nie łapał to on też, a jak załapał to w końcu pojawił się windows na dodatkowym monitorze,

- nową płytę sprawdzę jeszcze raz i oddam na seriws,

- iGPU była na auto i przez to nie działało, dzięki

- 5x wchodziłem w bios, dawałem wyjdź bez zapisu i za każdym razem monitor łapał sygnał

Edytowane przez Esper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem okazała się karta graficzna/zasilacz. Nie mam pewności. Po wypięciu karty graficznej komputer uruchamia się już normalnie. Nie mam drugiej karty by sprawdzić ale ta sama konfiguracja na nowej płycie głównej Gigabyte B365M D3H bez grafiki nie uruchamia się w ogóle(wyłącza się po około sekundzie). Gdy na Gigabyte B365M D3H odepnę zasilanie od procesora płyta główna się uruchamia na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...