Skocz do zawartości
BroQ

Monitor / 27" / ~ 2 - 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem w trakcie wymiany, kupna nowego monitora. Przeczytałem trochę wątków na forum, które były pomocne, jednak postanowiłem napisać własny i poszukać rady :)

Podstawowe informacje: monitor ma służyć głównie do oglądania filmów czy seriali, nie wykluczam jednak, że może być także przydatny do grania (zakup raczej na lata, więc może się przydać). Poszukuję monitora o wielkości 27" (powyżej są już zbyt duże jak na moją odległość od monitora). Kwota: około 2000, do 2500 złotych.

Na ten moment wybrane mam dwa monitory:

1) LG 27GL850-B NanoIPS HDR10

https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

2) Gigabyte Aorus AD27QD czarny HDR

https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html?gclid=EAIaIQobChMI7YzB2_K_6AIVmOiaCh0VeAKvEAAYASAAEgJCOvD_BwE

Któryś bardziej polecacie?

Zastanawiałem się także nad monitorem 4K. Tu pytanie czy jest to opłacalne na monitorach 27", czy jednak do tego potrzebne są większe ekrany?

Ostatnia kwestia - intrygują mnie również monitory z zakrzywionym ekranem. Tu również zastanawiam się, czy opłaca się taki monitor przy wielkości 27", znacznie większy wybór modeli jest od 32" wzwyż. Może macie jakieś konkretne propozycje?

PS. Jeśli chodzi o kartę graficzną to w niedalekim czasie będzie wymieniana, więc nie stanowi kwestii zaporowej.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BroQ napisał:

Zastanawiałem się także nad monitorem 4K. Tu pytanie czy jest to opłacalne na monitorach 27", czy jednak do tego potrzebne są większe ekrany?

3840x2160 jest już opłacalne przy 27". Nie będzie problemu z dostrzeżeniem różnicy w jakości czcionek między 27" 2560x1440 a 27" 3840x2160. Oczywiście trzeba używać aplikacji nieprzestarzałych, czyli tych które dobrze się skalują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

32 cale możesz brać spokojnie. To, że będzie za duży to jedynie mylne wrażenie. Jeśli nie siedzisz z nosem w monitorze(poniżej 50cm) to do filmów będzie nawet i za mały, a do gier to jedynie problem mógłby być w jakichś grach competetive, drobny negatywny wpływ na twoje osiągi w grze, a poza tym same zalety.
Osobiście mam 27 cali bo większych TN nie produkują, a VA i IPS nie odpowiadają mi z powodu na smużenie. Grałem na VA 32 cale ok.60cm i o wiele fajniej niż na 27 calach z 80cm, no ale smuży.

Są i ludzie co już od dawna grają/pracują na TV 40 cali na kompie przy biurku i sobie chwalą.

Co do wygięcia ekranu to zwiększa odrobinę poczucie głębi w grze, ale na 27 calach raczej bez sensu, jedynie by przeszkadzało, bo za mały ekran.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...