Skocz do zawartości
Mayky

Modernizacja 3 letniego sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zestaw który chciałbym odmłodzić, kupiłem 3 lata temu.Póki co cały czas służy, aczkolwiek z nowymi grami ma już większe problemy.
Mam do dyspozycji ok. 1000PLN więc zastanawiam się czy warto coś włożyć w ten komp czy też raczej pomęczyć go przez najbliższy +/- rok i złożyć sobie coś nowego za większą sumę.
Od razu zaznaczam że zależy mi na usprawnieniu go a nie na totalnej wymianie wszystkich części. No chyba że inwestowanie w niego nie ma większego sensu, wtedy wezmę pod uwagę wasze propozycje.

Mój obecny zestaw:

Płyta główna Gigabyte GA-B250M-DS3H
Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3 MB, BOX (BX80677G4560)
Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15 (PV48G240C5K)
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050Ti 4GT OC 4GB GDDR5 (GTX 1050 Ti 4GT OC)
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)
Dysk Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III (HDWD110UZSVA)
oraz starszy monitor Acer P205H


Z góry dziękuje za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno warto dołożyć dysk na m2 lub sdd, chociaż na system.

Przy wymianie grafiki konieczna będzie też wymiana procesora. w kwocie 1000zł ciężko będzie o coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dołóż SSD NVMe na system np. Corsair MP510 480GB lub PNY XLR8 CS3030 .

Inwestowanie w obecną platformę nie ma sensu , zresztą żeby wstawić lepsze CPU i tak trzeba zmienić płytę ( mowa o I3/I5 Gen 8 czy 9 )  , Intel za niedługo wyda LGA 1200 z nowymi CPU ( które w zasadzie są niemal tym samym co twój G4560 od strony architektury ) , NV szykuje też Ampere 7 nm .

Opcjonalnie Ryzen 5 1600 AF za ~500 zł + płyta na B450 np. Asrock B450M Pro4-F za 360 zł , 860zł wyjdzie za te 2 rzeczy .

Do ryzena wypadało by kupić szybki ram 3 000 mhz / 3 200 mhz , choć twój na razie może być .

W tym układzie zostaje nie wiele kasy na SSD , w zasadzie tylko modele SATA wtedy wchodzą w grę np. Crucial MX500 500GB za 332 zł .

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...