Skocz do zawartości
Nevilek

który Ryzen (R7 2700 czy R5 3600)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Wszystkim!

Zwracam się z prośbą o doradzenie, który z procesorów byłby najlepszy wydajnościowo pod względem całego komputera i jego wszystkich podzespołów. Niżej przedstawiam sytuację.

Obecnie śmigam, chyba od 12 lat na takich oto składnikach (Asus P7P55D, Intel i5-750, 8GB DDR 3). Jakiś czas temu zakupiłem kartę graficzną MSI GTX 1060 3GB z widokami na zmianę całej budy tylko nieco w późniejszym terminie. 

Obecnie zastanawiam się nad dwiema płytami głównymi: (ale to nie jest problem)
https://proline.pl/msi-b450m-mortar-max-am4-p1381793
https://proline.pl/msi-b450-tomahawk-max-am4-p1374611

i obojętnie na jaką padnie wybór dobiorę albo Ryzena 7 2700 albo Ryzena 5 3600 - oczywiście dorzucam 16gb ramu 

I tu zwracam się do Was drodzy znawcy (ja niestety - jak widzicie na czym śmigam - trochę wypadłem z biznesu :D) który procesor byłby najlepszy, bo zależy mi na tym, żeby cały komputer, biorąc pod uwagę karte graficzną i ram był idealnie wyważony wydajnościowo. Żebym nie miał ponownie sytuacji, że karta jest za wolna na ten procek albo odwrotnie. Sprawa wygląda tak, ze jest to moja ostatnia zmiana komputera (przynajmniej takie jest zalozenie, bo lata niestety leca i czlowiek poswieca czas i pieniadze innym osobom/rzeczom). 

Mam nadzieje ze sformułowane pytanie nie jest goopie i wydaje sie zasadne. Wiem, że w tym momencie moja grafa zapewne nie jest wykorzystywana w 100%, a procek tak. 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANIE - jeżeli mozna to tak nazwać, chociaż x lat temu grałem dużo dużo więcej. Aktualnie gram tylko w CSGO + internet, filmy, YT, muza. No chyba, że wyjdzie jakas wciągająca mnie gra (najlepiej shooter) bo na ps4 nie da rady w takie gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 10:00, reyden napisał:

Praca w sofcie CAD/CAM , przy tworzeniu i edycji grafiki 2D/3D czy tworzeniu/edycji A/V - R7 2700 .

Dzień dobry. 

Podepnę się pod temat bo przyszedł czas na zmianę. Nie jestem na bieżąco z Ryzenami i płytami głównymi dlatego potrzebuję porady. Komputer tylko do CAD (FreeCAD) czyli potrzebuję szybki jeden wątek. Nie renderuję ale może zacznę. No i zastanawiam się nad Ryzen R5 3600 lub 3600X bo w turbo ma 4.4GHz :)

RAM 16/32GB 3600 CL16, Grafika byle co - pewnie RX 570 z alli z obniżonym napięciem. Za dwa lata kupię następcę RX 5700 jak ceny wrócą do normy:)

Tu zapytam o płytę główną. Podkręcanie raczej odpada bo mnie interesuje wyłącznie turbo na jednym wątku.

Co kupić aby bez problemu współpracowała z 32GB RAM 3600Hz CL16 (4 kości). Zależy mi też na audio ALC1220 ale nie będę się o to zabijał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o problemach z 4 bankami wiec nie będę kombinował i dam 2x16GB. No własnie który chipset będzie odpowiedni - X570 nie chcę. Ne rozumiem czym zasadniczo różnią się X370/X470/B450?

 

Update

Przeczytałem cały internet nt Ryzenów. Dla mnie na tę chwilę chyba najlepszy wybór to Ryzen 3300X. Pójdzie na 4,4GHz. 4/8 wystarczy mi na 5 lat. Grafika na przeczekanie z aliexpress RX570 4GB (350zł) lub RX580 8GB (500zł). Później (2 lata) kupię jakąś używaną RX5700 lub następcę. Czekam do 7 lipca i zobaczę co będzie aktualne i opłacalne na rynku. Ciekawią mnie też ceny płyt B550.

Jeszcze zagwozdka co do pamięci. Teraz kupiłbym 16GB 3600Mhz CL16 za dwa lata kolejne 16GB no i RX5700 lub następcę. Jakie pamięci będą najbardziej przyszlošciowe abym dostał na dokładnie tych samych kościach - Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 15:42, KonradRak napisał:

Ryzen 3300X. Pójdzie na 4,4GHz. 4/8 wystarczy mi na 5 lat.

skąd wiesz? Jak dla mnie za 2 lata będzie leżał i kwiczał ;) Na teraz jest ok, na przyszłość nie.

Ogólnie ambitne plany ;) PC się bierze na teraz, nie liczy co będzie za 3-5 lat bo to wróżenie z fusów. Bierz to co możesz na chwilę obecną i nie kmiń za dużo co będzie ;)

Na teraz:
Ryzen 3300X
Asus TUF B450-PRO GAMING
2x8GB 3600MHz

i nie kombinuj bo szkoda Twojego czasu. Do tego zestawu za jakiś czas wrzucisz Ryzena 6/12 albo nawet 8/16 i jakąś lepszą grafikę i masz problem z głowy. No chyba że lubisz szukać problemów to możesz przeczytać drugie pół internetu, tylko na daty patrz bo większość problemów jest już dawno rozwiązana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doszedłem do podobnego wniosku. Kombinuję tak bo w tym samym czasie muszę kupic laptopa córce i fundusze ograniczone.
Grafika będzie jednak nowa RX580 8GB. Są na alledrogo XFX po 690zł.
Może od razu szarpnę się na 2x16GB.
Do tego Ryzen 3300X a jak zmieniać to już na 8/16 ale pod 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, tym bardziej nie ma sensu dalej kombinować ;) Na RX580 uważaj żeby nie był po koparce bo i takie się zdarzają a one lubią padać i swój pobór prądu mają.

RAM 16GB np. Goodram 3600 CL17, na razie i tak więcej nie ma sensu, a zawsze można dołożyć. Za tą różnicę weź PNY XLR8 CS3030. Asus B450 powinien obsłużyć jeszcze Ryzeny 4000 więc jak najbardziej będzie można w przyszłości zmienić.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoparkowe RX580 są po 500zł. Teraz jest wysyp nowych XFX które nie dojechały do kopalnii :) Faktura, gwarancja i 690zł. Pokoparkową RX 570 kupię dla syna bo przekażę mu ten stary komputer - 80$ na alli. RAM musi być CL16. Dla mnie 16GB to na teraz, za kilka miesięcy dokupię kolejne 16GB.

Mogą być te:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr4-dimm-2x8gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gvkc-6416376/

SSD mam Corsair Force MP510 480 GB M.2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na Ali? :P Kumpel ostatnio kupił takiego RX580 do grania w Warzone i pierwsze co to mu poleciłem rozkręcić i zobaczyć jak wygląda pasta i termopady. No szczerze mówiąc nie za dobrze. Więc bym uważał z tym i dlatego o tym wspominam ;)  

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo RX 570 kosztuje 80$ czyli 320zł z wysyłką. Jak nie przyjdzie sprawny to dostanę zwrot kasy. Jak będzie działać to lekko obniżę napięcia, wymienię pastę i spokój na długi czas.

Dla siebie jak pisałem kupię nowy RX 580 z Polski.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...