Skocz do zawartości
meffcio

Najbardziej opłacalna kolejność kupowania podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Składam sobie powoli nowy komputer - pierwszy raz od wielu lat. Żeby nie pakować się w raty stwierdziłem, że będę co miesiąc czy dwa kupował kolejną część. Ogólnie z całością celuję w okolice 5000 zł, a póki co mam już obudowę Modecoma i 600-watowy zasilacz SilentiumPC Vero L2, bo wydaje mi się, że tego typu podzespoły nie "starzeją się" za szybko. Zatem do kupienia w ciągu następnych kilku miesięcy pozostaje procesor, płyta główna, RAM, dysk i grafika - w jakiej kolejności je kupować? Innymi słowy - jak szybko komponenty każdego typu "wypadają z obiegu" i zostają na rynku zastępowane nowszymi, lepszymi? Widzę np. że w kwocie docelowej na purepc.pl od dłuższego czasu polecany jest zestaw Ryzen 5 3600 na którejś z płyt MSI serii B450. Czy przewidujecie jakieś spore zmiany w tym polu w ciągu tego roku?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jacek

Edytowane przez meffcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co jest opłacalne na rynku,czasem to jest gpu,czasem ssd,czasem cpu itd.

teraz dobrym zakupem jest 3600 za 750zł,ddr4 też nie są jakoś bardzo drogie jak poszukasz fajnych kości na micron e-die.

https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-ddr4-3000-cl15-gray-bls2k8g4d30aesbk-p1383148

na pewno dysk ssd można kupić po fajnej cenie,jak 500gb to szukaj nvme,jak 1tb to cenowo lepiej wyglądają te sata.

gpu-wstrzymaj się a jak chcesz kupić to coś z Superów tylko te z DLSS najlepiej 2060S/2070S/2080S

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...