Skocz do zawartości
mz4h

[zestaw 9k gry/praca] prosba o ocene przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

dosc pilnie potrzebuje nowego PC (wiem ze czas na zakupy, czyli puste magazyny i lekko powiekszone ceny sa takie sobie)
Zlozylem koszyk po reaserchu ale jako ze od dawna niewiele sie interesuje sprzetem to jestem ciekawy komentarzy czy sie gdzies nie pomylilem przypadkiem

koszyk jest tu:
https://www.x-kom.pl/lista/46tdv9295

zastosowanie:
gry/filmy mozna poznac. dodatkowo praca (docker/ide)

i troche info:
- obudowa miala byc mozliwe cicha + bez udziwnien ze swiatelkami etc. Mam obecnie be quiet i nie narzekam wiec sie ich trzymam
- podwojne dyski to tak specjalnie, Raid'a nie bedzie ale mam czasem rzeczy ktore chce bezpiecznie chwile trzymac 2 razy
- zalezalo mi by itemy byly dostepne w sklepie "od reki", wymiana na cos czego nie ma na magazynie nie wchodzi w gre
- np z dostepnoscia ramu jest dosc slabo
- ta karte sieciowa (ac88) znam i obecnie uzywam. jest swietna/niezbedna. ponownie potrzebuje
- polaczenie intel/GF raczej swiadome. Mam zle wspomnienia z konkurencja niezaleznie od trendow/hype
- przy grafice rozwazam jeszcze pality (chyba JetStream)
- tbh o zasilaczach/plytach/chlodzeniu nie wiem za duzo. Wzialem cos z poleconych zestawow. Np w plyty czy zasilacze niezbyt mam czas/chce mi sie wkrecac. przykladowo nie wiem co strace biorac np: Gigabyte Z390 GAMING X
- raczej nieczesto zmieniam/modyfkuje kompy wiec biore zestawy ze sporym zapasem. tzn koszt startowy dosc duzy ale potem nie musze w nich dlubac przez lata. i z podobna mysla zlozylem tez to co wyzej

jak ktos ma porady/uwagi to z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zasilacz tak jak KaszWspraju podał Corsair RMx. Będzie cichszy.
Obudowę proponuje Fractal Define C. Krótsza, też wyciszana, tańsza, na ogół obudowy Fractala notują niższe temperatury od BeQuiet! przy mniejszej głośności w testach, ale tu się przyznam tych dwóch nie porównywałem albo nie pamiętam.
Radiator Noctua NH-D15 albo BeQuiet Dark Rock Pro 4, niewiele droższe, a wydajniejsze, cichsze, z trwalszymi wentylatorami.
Też ciekawe jest, że w testach Thermalright Macho ma 1-2 stopnie więcej od Noctuy, a jest przy tym sporo cichszy, trochę podejrzane, ale tak wychodziło. Możesz też się zastanowić nad Macho(ten większy 140mm) albo True Spirit 140 Power, ale True Spirit w PL nie dostaniesz.

Jeśli się da to znacznie lepiej będzie podłączyć internet przewodem zamiast Wi-Fi. Jeśli to możliwe możesz też podłączyć przewodem do konwertera wpinanego do gniazdka od prądu, a później z kolejnego gniazdka do routera. Zastanawiam się też czy nie taniej i lepiej byłoby kupić router/repeater/odbiornik Wi-Fi czy jak to się inaczej nazywa zasilany z gniazdka i do niego wpiąć przewód ethernet.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...