Skocz do zawartości
marciner

Komputer do gier za 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze! Chciałbym komputer wyłącznie do gier do 5000 zł. Liczy się dla mnie cisza i niezawodność, nie potrzebuję 200 fpsów w grze. Chcę, żeby gry działały płynnie i rozgrywka była przyjemna. Komp ma służyć przez najbliższe 2-3 lata, później jak poczuję brak mocy w nowych grach na pewno będę chciał wymienić jakieś podzespoły.

Będzie grane na monitorze FullHD 144 Hz w gry: WoT, Battefield V, Far Cry 5, GTA V, LeagueOfLegends, Modern Warfare i pewnie inne znane tytuły.

Jak na razie myślę nad taką kompozycją, obecnie 4800 zł (razem z Windowsem)
https://www.x-kom.pl/lista/qgcc7zn8z

Jeśli chodzi o procesor, chłodzenie, dysk twardy, zasilacz i obudowę to wolałbym ich nie zmieniać (chyba, że ktoś ma dobre argumenty to chętnie wysłucham). Co do grafiki, RAM'u i płyty głównej nie jestem do końca zdecydowany i bardzo bym prosił o poradę, czy to dobry wybór. Szczególnie w kartach grafiki jest potężny rozjazd cenowy - RTX 2060 za 2300 zł, a 1660 SUPER za 1300 zł. Czy różnica kilkunastu fpsów jest warta tysiąc zł? Do tego jedna karta np. RTX 2060 potrafi mieć kilka wersji - 8GB, 6GB, Windforce, Gaming Z, OC, od Gigabyte, Palita, MSI, z dwoma wiatrakami/trzema... Ufff, czy tylko ja się w tym gubię?

I jeszcze te nieszczęsne piszczące cewki... Czy tylko grafiki spod szyldu MSI mają taką przypadłość , czy można naciąć się niezależnie od firmy?

Poradźcie proszę, bo od kilku dni nic tylko zmieniam, dokładam i tworzę na nowo kompozycje sprzętowe... Za cholerę nie mogę się zdecydować :) 

Edytowane przez marciner
dodatkowe dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jest RTX 2060 i RTX2060 Super, który wydajniejszy widać po nazwie.
Dopisek OC to podniesienie taktowania o jakąś śmieszną wartość co możesz zrobić sam w MSI Afterburner.
Reszta różni się głównie radiatorami, a co za tym idzie głośnością pracy. Każdy producent ma na ogół 4 różne wersje tego samego modelu i każdy model ma swoją nazwę właśnie od radiatora, im większy radiator tym cichsza i tym droższa karta.

Piszczenie cewek występuje w każdej jednej karcie, zależnie od konkretnej sztuki może być cichsze lub głośniejsze. Trafiają się modele, które mają większa szansę na głośne piszczenie, ale generalnie jest to loteria wszędzie po równo.

Co do zestawu to jest względnie OK, a ze względu, że się ostatnio ceny pozmieniały to nie potrafię ocenić czy coś lepszego się znajdzie. Osobiście nie brałbym karty od Gigabyt'a z trzema wentylatorami, mają beznadziejne wentylatory. Miałem kilka lat temu Radeona od GB z trzema wentylatorami i mam teraz RTX2060 z dwoma i się zupełnie nic nie zmieniło. Szurają przy starcie i w porównaniu do MSI czy Gainward chodzą głośno. Jeśli będzie wyraźnie tańsza od konkurencji to tak, ale nie w tej cenie.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Rozumiem, że RTX 2060 są wydajniejsze, ale czy warto dokładać tego tysiaka? Czy na potrzeby grania wieczorami wzrost fpsów z 65 do 75 jest sens wydawać 1000 zł? Czy są jakieś inne argumenty, które przemawiają zakup droższej karty? Skoro gry chodzą płynnie po co mieć ten zapas ~10 dodatkowych fpsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zestaw jest ok. Co do RTX'ów to tak - jeśli chcesz w pełni wykorzystać RT, to celuj w 2060S, 2070 jest powoli wycofywana. Ewentualnie 5700xt - w tej karcie sterowniki lubią świrować, ale AMD powinno za niedługo to ogarnąć, a wtedy ta karta będzie niezłym kocurem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marciner napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Rozumiem, że RTX 2060 są wydajniejsze, ale czy warto dokładać tego tysiaka? Czy na potrzeby grania wieczorami wzrost fpsów z 65 do 75 jest sens wydawać 1000 zł? Czy są jakieś inne argumenty, które przemawiają zakup droższej karty? Skoro gry chodzą płynnie po co mieć ten zapas ~10 dodatkowych fpsów?

Miałem ten sam problem co Ty. Mam w sumie mniejszy budżet ale ja wybieram GTX 1660 Super. Najważniejsze to sobie samemu szczerze odpowiedzieć ile się będzie grało czasu w jakieś gry oraz w jakie produkcje. Ja też myślałem nad RTX 2060 SUPER, a potem nad 5700XT. Ale  w przypadku AMD pomysł od razu odrzuciłem, poneiważ wydawać prawie 2 tysiące zł na kartę od AMD , gdzie sterowniki lubią "świrować" to trochę nienormalne... Potem miałem rozminę 2060 Super vs GTX 1660 Super no i wybieram to drugie. Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5k zmieścisz RTX2060 Super. Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/7xttkl6tv

  • Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD
  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Thermal Grizzly Kryonaut 1g
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 RipjawsV Red
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450 GAMING PLUS MAX
  • KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...