Jump to content
kuumpel

Router domowy z LTE

Recommended Posts

Witam, szukam router do domu który będzie obsługiwał jednocześnie połączenie LTE z karty sim i internetu "ziemnego" przez Ethernet. W przyszłości prawdopodobnie będę miał światłowód 600 mb więc szukam z dobrymi transferami. Na chwilę obecną znalazłem albo z ethernet 1000 mb i po wifi 300 mb (np Huawei B315) albo w drugą stronę, ethernet 100 mb i po wifi 600 mb (np. TP-Link MR200). Myślę nad Asus 4G-AC53U choć cena trochę duża i po wifi średni transfer ale za to szybki LTE. Dziękuję z góry za pomoc

 

Edit: teraz zauważyłem że ethernet to nie to samo co połączenie telefoniczne, ja mam DSL więc pod to musiałbym mieć router.

Edited by kuumpel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli potrzebujesz routera z szybkim modemem xDSL oraz wsparciem dla modemow LTE. Jesteś pewny, że będziesz miał 600 mbit po DSL? Musisz być blisko do centralki aby mieć takie prędkości.

Polecam Fritz!Boxy, ale to sprzęt z górnej półki, jednak raz się kupuje i spokój. Jednak nie agreguje łącz i by mieć ta funkcje musisz mieć trochę lepszy sprzęt i najczęściej osobny modem. Konfiguracja multi wan dobrze zrobiona wymaga wiedzy także.

Ogólnie im większe wymagania tym budżet musisz mieć większy lub/i bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam internet po linii telefonicznej więc doszedłem do wniosku że szukam coś z ADSL + LTE a później zmienię na coś pod światłowód, pewności nie mam czy będzie 600 mbit. Tak coś wspominali ale póki co jeszcze nikogo nie było z umową ani nawet nie zaczęli kłaść. Koledzy z tej samej firmy mają 400 mbit które im kładli około 2-3 lata temu.

Edited by kuumpel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co Ci LTE jak masz ADSL? W sieciach LTE są ograniczenia transferów i ogólnie jak są dostępne inne opcje to nie jest to atrakcyjne rozwiązanie. 40 PLN za 100GB, które możesz wykorzystać pobierając jedną grę lub oglądając YT w wysokiej jakości też bardzo szybko zużyjesz nie jest super opcja, jeżeli możesz mieć neta po kablu no limit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...