Skocz do zawartości
kuumpel

Router domowy z LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam router do domu który będzie obsługiwał jednocześnie połączenie LTE z karty sim i internetu "ziemnego" przez Ethernet. W przyszłości prawdopodobnie będę miał światłowód 600 mb więc szukam z dobrymi transferami. Na chwilę obecną znalazłem albo z ethernet 1000 mb i po wifi 300 mb (np Huawei B315) albo w drugą stronę, ethernet 100 mb i po wifi 600 mb (np. TP-Link MR200). Myślę nad Asus 4G-AC53U choć cena trochę duża i po wifi średni transfer ale za to szybki LTE. Dziękuję z góry za pomoc

 

Edit: teraz zauważyłem że ethernet to nie to samo co połączenie telefoniczne, ja mam DSL więc pod to musiałbym mieć router.

Edytowane przez kuumpel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz routera z szybkim modemem xDSL oraz wsparciem dla modemow LTE. Jesteś pewny, że będziesz miał 600 mbit po DSL? Musisz być blisko do centralki aby mieć takie prędkości.

Polecam Fritz!Boxy, ale to sprzęt z górnej półki, jednak raz się kupuje i spokój. Jednak nie agreguje łącz i by mieć ta funkcje musisz mieć trochę lepszy sprzęt i najczęściej osobny modem. Konfiguracja multi wan dobrze zrobiona wymaga wiedzy także.

Ogólnie im większe wymagania tym budżet musisz mieć większy lub/i bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam internet po linii telefonicznej więc doszedłem do wniosku że szukam coś z ADSL + LTE a później zmienię na coś pod światłowód, pewności nie mam czy będzie 600 mbit. Tak coś wspominali ale póki co jeszcze nikogo nie było z umową ani nawet nie zaczęli kłaść. Koledzy z tej samej firmy mają 400 mbit które im kładli około 2-3 lata temu.

Edytowane przez kuumpel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci LTE jak masz ADSL? W sieciach LTE są ograniczenia transferów i ogólnie jak są dostępne inne opcje to nie jest to atrakcyjne rozwiązanie. 40 PLN za 100GB, które możesz wykorzystać pobierając jedną grę lub oglądając YT w wysokiej jakości też bardzo szybko zużyjesz nie jest super opcja, jeżeli możesz mieć neta po kablu no limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...