Skocz do zawartości
Ameiz

GTX 1080 TI - niska wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 4 dni temu kupiłem gtxa 1080 ti strix rog na allegro za 2200 zł (z prawdopodobnie demontażu)

Niby wszystko fajnie, ale karta nie utrzymuje norm o jakich czytałem w intenecie czyli coś w stylu "oho 1900 Mhz w 68 stopniach na luzie"

może jestem głupi czy coś no ale u mnie tak dobrze nie ma.

Grałem w Metro Exodus (puki co tylko w tej grze się dzieją takie rzeczy) i podczas rozgrywki (przy wyłączonym v-syncu) karta rzadko kiedy osiągała 99% wydajności

często wahała się w granicach od 70-99% warto też dodać, że pojawiał się też jeden czynnik, który uniemożliwiał komfortowej rozgrywki.

Chodzi o spadki użycia GPU do 0% procent (kwestia sekundy, która lubiła się powtarzać co chwilę) (moja stara karta gtx 1070 od gigabyte miała tak samo w tej samej grze)

Robiłem parę testów i takich tam i nie wiem czy to normalne (bo się nie znam), ale w fur marku temperatury lubiły osiągać 85 stopni Celcjusza

co oczywiście szło za obniżeniem zegarów do skromnych 1480 Mhz warto też dodać, że wyniki nie były rewelacyjne.

W Time Spy najwyższy wynik jaki udało mi się osiągnąć na karcie to około 8500-9000 pkt. (często wydajność sobie skakała) inne testy też wychodziły poniżej norm.

W niektórych grach nie miałem żadnych zarzutów co do wydajności (oczywiście nie były one rewelacyjne no ale).

Jednak dostrzegłem jedną rzecz, która mogła wpływać na wydajność - (OSTRZEGAM NIE ZNAM SIĘ NA TYM) przy obciążeniu napięcie spada do 0,790 V za każdy razem.

Nie wiem czy napięcie robi tu różnice, ale tak czy inaczej nie wiem dlaczego moja karta jest gorsza od innych.

Proszę o pomoc i odpowiedzenie na pytanie - Czy karta może być uszkodzona? w załącznikach screen shoty z MSI afterburner podczas gry i z HWMonitora po 10 min grania oraz CPU-Z (bios płyty gł. zaktualizowany)

Trochę o specyfikacjach:

procek- I5-8600K - turbo 4,1 Mhz

karta- GTX 1080 TI STRIX ROG

płyta gł. -MSI TOMAHAWK Z390

Ram- 3X4GB DDR4 2666 Mhz

Zasilacz- CS750M

Chłodzenie- Arctis 120 (chyba)

2x hdd 500gb, 1 ssd 240gb

Pozdrawiam

qwfqwfqwf2222.PNG

qwfqwfqwfqwf.PNG

qwfqwfqwfqwfqwfqwfqwfqw.PNG

ergergergerge.PNG

wqefqwwfqwfqwf.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 16:56, S!nY napisał:

Przetestuj komponenty programem OCCT, jeśli coś wywali błędy będziesz miał winowajce.

Sprawdzałem, żadnych rezultatów

mogę za to dać ss z 20 min rozgrywki w Metro Exodus może to coś da.

dodam, że przy każdym spadku uzycia GPU FPSy spadały do 1

cotjest2.thumb.jpg.1d6b1e69052a30011064672517af086b.jpg

Edytowane przez Ameiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat skoro na starym gpu było to samo.

Spróbuj wyciągnąć jedną kość ramu tak żeby było 2x4gb w dualu. Przy okazji obejrzyj kondensatory na płycie czy nie napuchły chociaż wątpię. Przetestuj też hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S!nY napisał:

Trudny temat skoro na starym gpu było to samo.

Spróbuj wyciągnąć jedną kość ramu tak żeby było 2x4gb w dualu. Przy okazji obejrzyj kondensatory na płycie czy nie napuchły chociaż wątpię. Przetestuj też hdd.

To nie tego wina, kondensatory wyglądają normalnie, ram działa poprawnie jedynie hdd może być problemem ale nie wiem skoro crystaldisc pokazuje, że jest sprawny (ma 40k godzin więc kto wie)

Zauważyłem, że kiedy moc spada użycie GPU też spada i powoduje to ścinki

Wiesz może jak ustawić power limit żeby utrzymywał się na 1 cały czas a nie skakał jak opętany?

w załączniku wysłałem o co mi chodzi dokładniej.

 

wtf.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/7joi2s/asus_rog_gtx_1080_ti_strix_oc_safe_temperature/

Według tego wątku 83 stopnie to temperatura w której ta karta zrzuca zegary może w tym problem.

Pobaw się krzywymi wentylatora, najlepiej tak by było ok 70c w grach

zobacz również jaki masz profil zasilania w windows ustawiony.

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S!nY napisał:

https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/7joi2s/asus_rog_gtx_1080_ti_strix_oc_safe_temperature/

Według tego wątku 83 stopnie to temperatura w której ta karta zrzuca zegary może w tym problem.

zobacz również jaki masz profil zasilania w windows ustawiony.

potesetowałem ustawienia do domyślnych, preinstalowałem sterownik karty graficznej jedyne co udało mi się więcej osiągnąć to wynik w 3dmarku z 8500 pkt do 9300 na karcie w Time Spy

Jeśli chodzi o temperatury raczej nie przekraczają już 71 stopni a taktowanie rdzenia 1886 Mhz.

Jak już pisałem jedynym problemem jest użycie GPU, które nie wiem czemu zmienia wartości od 99% do 1%

 

Ustawienia zasilania :

ergergwewegwegasdsdfsdf.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że masz problem z 1 grą.

Tak karta może być uszkodzona, ale skoro pisałeś że na starej było to samo to sytuacja jest dość dziwna.

Skoro twierdzisz że :temperatury masz ok i ram,cpu.hdd przetestowałeś.

Pozostało tylko przeinstalować system jeśli to nie pomoże , odesłać kartę na gwarancję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...