Jump to content
Sign in to follow this  
kp43h8

Słuchawki do 1500 zł (gry, muzyka)

Recommended Posts

Witam,

Od 3 dni oglądam testy słuchawek jednak jak wiemy nic to nie daje ;) mam od 13 lat Sennheiser HD202 i po obejrzeniu całkiem sporej ilości filmów przymierzam się do GSP 670. Na początku planowałem słuchawki do około 800zł, jednak z czasem doszedłem do wniosku, że dołożę na lata.

Czy ktoś miał porównanie? Sklepy pozamykane, przez internet czas oczekiwania długi. Mogę je kupić w euro rtv bo mają akurat u mnie jednak nie mam jak przetestować bo sklep mały. Nie mam też możliwości zwrotu, a trochę cykam się wydać 1350 zł. Jeśli chodzi o muzykę, to raczej nie jestem audiofilem, odkąd miałem HD 202 to marzyłem o Sennheiserach z wyższej półki. Czasami gram i chciałbym by miały mikrofon, stąd mój obrany kierunek. Wiem, że słuchawki gamingowe są pewnie lekko przecenione i pewnie takie HD600 będą klasę wyżej tylko męczyłoby mnie używanie osobno mikrofonu. Jednak sprzęt 2w1 to wygoda. Do tego raczej celowałbym w bezprzewodowe bo nie lubię ściągać słuchawek jak idę robić jedzenie, czy do toalety itd, jestem trochę maniakiem i słucham bardzo dużo muzyki, często chodzę spać w AirPodsach i po północy przez sen daję do ładowania ^_^.  Praktycznie cały dzień chodzę w nich i uważam, że całkiem dobrze grają. Wcześniej używałem do telefonu AKG przy Samsungu S8, też fajne słuchawki. Miałem również Samsung Level U, ciut słaby bass. Kolumny Magnat Quantum 605, wzmak Denon AVR 1909. Lubię odpalić coś na maksa, by wibrowało jednak mam małe dzieciaki i tylko się kurzyły więc sprzedałem. Poza graniem lubię posłuchać muzyki filmowej, hip-hopu, takiej relaksacyjnej typu "Dark Magic Music - Salem's Secret". Jeśli gram single to tytuły takie jak Wiedźmin, Andromeda, Red Dead Redemption, Resident Evil, Mad Max, Death Stranding, Sekiro.

Czy do grania trzeba mieć 7.1? Czy to coś daje czy tylko bajer? Pykam signle w nowości, na ps4 czasami. Multi to warzone, lol, wow. Wiem, że te GSP 670 mają jakieś softwarowe 7.1

Będzie to pewnie mój kolejny zakup na długie lata. Może jednak mikrofon osobno? Czasem jak widzę jakieś kanały to jest fantastyczny dźwięk z małego mikrofonu na koszulce, jak np. tutaj:

Pomóżcie rozwiać wątpliwości ;)

Do tego mikrofonu na koszulce ma sporo sprzętu żeby to tak brzmiało. Zerknij na odcinek,w którym to omawia. Parę filtrów jednak trzeba .

Edited by obijak
Dodałem link

A to za dużo zabawy i kosztów. Aktualnie zastanawiam się jeszcze nad ANC np. SONY WH1000XM3 ponieważ wiem jak jest z dzieciakami u mnie w domu i wiem jak bardzo by to było pomocne skoro już ktoś to wymyślił. W AirPods sprawuje mi się to świetnie.