Skocz do zawartości
Pyrlandczyk

Który dysk WD blue, a może jakiś inny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Mam takie pytanie, jak w temacie.

Dysk twardy WD blue o pojemności 6 TB występuje w dwóch wersjach.

Przykładowy link do pierwszego modelu:https://www.morele.net/dysk-western-digital-blue-6-tb-3-5-sata-iii-wd60ezaz-5803232/

A tutaj drugi:https://www.morele.net/dysk-western-digital-blue-6-tb-3-5-sata-iii-wd60ezrz-797940/

Drugi z nich jest mi dobrze znany, mam go w wersji 4 TB, to po prostu rebrandowany WD green z dawnych czasów. Pierwszy to: nowsza konstrukcja, 256 MB bufor, a starszy tylko 64, natomiast ten nowszy model z większym buforem jest podejrzanie tani, mało o nim w sieci znalazłem, a kusi mnie, żeby go kupić. Mam już 2 dyski SSD, i 1 hdd właśnie ten 4 TB EZRZ, więc teraz zależy mi na tej samej lub lepszej kulturze pracy i pojemności dysku, w porównaniu do obecnie posiadanego 4 tb WD blue. Może jest na forum ktoś, kto posiada bliższe info lub może wskazać jakieś źródło (z wyłączeniem filmików) na temat tego dysku z pierwszego linku? A może polecicie jakiś inny, cichy HDD, w którym najważniejsza jest pojemność, możliwie niska cena i kultura pracy? Czy w ogóle opłaca się kupować dysk 6 TB?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd.jpg

 

ciche dyski HDD o pojeminości 3TB wzwyż nie istnieją

https://nl.hardware.info/artikel/7977/13/64-35-inch-harde-schijven-round-up-opslag-verdiend-geluidsproductie

jak ciche hdd to tylko 1 talerz.

ja sobie sprawiłem stację dokującą,zapakowałem do szafki i jest git,nie słychać nic.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, możesz krótko napisać, co jest na załączonym jpg a propo WD? Jestem niewidomy, więc nieodczytam inf. nietekstowej.
Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie niesłyszalne, natomiast to, co było w starych greenach i jest w nowych blue (ezrz), to ciche głowice. Seagate niestety chociaż tańsze, to szumią i bardziej są awaryjne (z doświadczenia), a dyski 7200 rpm albo i buczą i chroboczą głowicami (wd Black) i stare seagate albo tylko buczą jednostajnie, a dźwięk dysków o tych obrotach jest znacznie bardziej słyszalny niż 5400 rpm. Szukam niekoniecznie wydajnego, za to pojemnego i cichego dysku, dlatego tak trzymam się WD i serii blue.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...